Profesjonalne cyklinowanie parkietu

Jakie gatunki drewna sprawdzą się jako
materiał wykończeniowy podłogi?

Jakie gatunki drewna są przeznaczone na podłogi?

Zanim przejdziemy do omówienia gatunków drewna przeznaczonego na wykonanie z nich podłóg, warto pokrótce wyjaśnić wszystkie właściwości deski warstwowej. Świetnie nadaje się ona w przypadku ogrzewania podłogowego, coraz częściej stosowanego w domach i mieszkaniach. Wybierając taki system grzewczy, warto zastosować ciemne gatunki drewna pochodzące z Afryki, Azji i Ameryki Południowej, między innymi merbau czy afromozję. Istotna jest też barwa materiału – im drewno jest ciemniejsze, tym mniej widoczne są –powstające czasem w pracującym drewnie – szczeliny. Pamiętajmy, że ciemna podłoga wizualnie pomniejszy przestrzeń, podobnie jak lamelki lub deski w dużym rozmiarze.

Jeżeli więc chcemy optycznie powiększyć pokój, zdecydujmy się raczej na jasną podłogę o węższych lamelkach lub deskach. Grubość surowca wykorzystywanego na podłogi z systemem ogrzewania podłogowego wynosi maksymalnie 22 mm. Aby jak najefektywniej wykorzystać ogrzewanie podłogowe, warto zdecydować się na nieco cieńszą warstwę drewna, na przykład taką o grubości 12 mm.

Deskę warstwową cechuje duże bezpieczeństwo i montaż na tzw. klik, który stabilizuje połączenia pomiędzy poszczególnymi elementami. Jeśli chodzi o gatunki drewna, które są polecane na podłogi, najczęściej wymienia się twarde odmiany europejskie, takie jak dąb, jesion i buk.

W przypadku pomieszczeń często eksploatowanych warto zdecydować się na twardy gatunek drewna, między innymi na merbau, secupirę lub jatobę.

Są to odmiany egzotyczne, sprowadzane z zagranicy. W pomieszczeniach rzadziej użytkowanych, o mniejszym narażeniu na uszkodzenia mechaniczne powstałe na skutek chodzenia w domu na obcasach (na przykład w sypialniach czy garderobach), stosuje się czasem bardziej miękkie rodzaje drewna, w tym sosnę lub brzozę.

Jaki gatunek drewna sprawdzi się w przypadku podłogi do łazienki?

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym panuje podwyższony poziom wilgotności. Korzystanie z wanny, prysznica czy pralki naraża łazienkową podłogę na większy kontakt z wodą. Również para wodna powstająca po kąpieli nie działa korzystnie na drewno.

Dlatego też decydując się na drewnianą podłogę w łazience, musimy sięgnąć po egzotyczne gatunki, które dobrze tolerują kontakt z wodą. Wśród rekomendowanych przez specjalistów odmian najczęściej spotyka się iroko oraz teak, ale merbau, jatoba, badi, lapacho i wenge również przy odpowiedniej pielęgnacji spełnią nasze oczekiwania. Podłogi wykonane z tego surowca muszą zostać wykończone olejem, aby jak najlepiej zaimpregnować deski przed szkodliwym działaniem wody.

Pamiętajmy, że tego typu zabiegi należy wykonywać raz do roku lub częściej, w zależności od intensywności użytkowania podłogi.

Masz pytanie?
Skontatuj się z nami

Nasza oferta

Cyklinowanie oraz odnawianie schodów - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Cyklinowanie oraz odnawianie schodów

Profesjonalne badania wilgotności parkietu i podłoża  metodą CM - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Profesjonalne badania wilgotności parkietu i podłoża metodą CM

Lakierowanie, barwienie i olejowanie parkietu, montaż listew z drewna litego oraz MDF - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Lakierowanie, barwienie i olejowanie parkietu, montaż listew z drewna litego oraz MDF

Polerowanie i szlifowanie nietypowych powierzchni drewnianych - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Polerowanie i szlifowanie nietypowych powierzchni drewnianych

Renowację podłóg mocno zużytych - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Renowację podłóg mocno zużytych

Profesjonalne uzupełnianie ubytków w parkiecie - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Profesjonalne uzupełnianie ubytków w parkiecie

Cyklinowanie i układanie podłóg z drewna krajowego oraz egzotycznego - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Cyklinowanie i układanie podłóg z drewna krajowego oraz egzotycznego

Witamy w naszej firmie

Cyklinowanie parkietów

Nasza firma zajmuje się renowacją i cyklinowaniem podłóg od 2000 r. Nadajemy parkietom dawny blask świetności i zabezpieczamy go na długie lata. Dokładamy wszelkich starań, by podłogi były jak najlepszą wizytówką Państwa domów.

Deska podłogowa, krajowa mozaika, parkiet ułożony w jodełkę? A może wymagające odpowiedniego traktowania drewno egzotyczne? Świat podłóg drewnianych nie ma dla nas tajemnic, a zdobytą wiedzą chętnie dzielimy się z naszymi klientami.

Oferujemy kompleksowe podejście do renowacji i układania podłóg drewnianych. Cyklinujemy parkiety bezpyłowo przy użyciu maszyn znanych firm, takich jak Lagler, Bona czy Taski. Wypełniamy ubytki drewnem lub metodą szpachlowania.

Po wszystkich potrzebnych zabiegach wstępnych konserwujemy i zabezpieczamy podłogę. Lakierujemy i naturalnie impregnujemy parkiet olejami, zapewniając mu blask na długi czas, a w przypadku wyblaknięcia lub chęci zmiany koloru – bejcujemy lub woskujemy kolorową parafiną. Oferujemy również wykończenia, montując listwy i cokoły przypodłogowe. Wykonujemy przekładania i wymiany całych parkietów oraz ich części. Zapraszamy do naszej galerii renowacji podłóg . Znajdą tam Państwo przykłady naszych realizacji. Podejmujemy się również nietypowych prac z zakresu renowacji powierzchni drewnianych, czy parkietów.

Oferując Państwu cyklinowanie parkietu, nie możemy sobie pozwolić, aby nie być na bieżąco z nowinkami technicznymi i materiałowymi w naszej branży. Nieustannie poszerzamy swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach, których głównymi organizatorami są najlepsze firmy produkujące podłogi drewniane. Codziennie pracujemy z drewnem krajowym oraz egzotycznym.

Pielęgnujemy podłogi wszystkich rodzajów. Nie zapominamy również o ekologii. Do wykończenia oraz ścierania wykorzystujemy głównie materiały ekologiczne takich firm, jak np.: Arboritec, Pallmann, Bona, Deva, Slc KeraKoll, Sia, Hartzlack, Norton, Berger Seidle.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu możemy doradzić klientowi rozwiązania na każdą kieszeń. Istnieje możliwość wynegocjowania atrakcyjnych rabatów na określony asortyment. Działalność naszej firmy odbywa się na terenie województwa podlaskiego (Białystok i okolice) oraz mazowieckiego (Warszawa i jej okolice). W skład naszej ekipy wchodzą doświadczeni rzemieślnicy – parkieciarze oraz cykliniarze, zarówno w stopniach czeladników, jak i mistrzów.

Zalety drewnianych podłóg

Drewniany parkiet to świetny wybór, zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych.

Zadbana podłoga wykończona tym materiałem może nam służyć z powodzeniem przez wiele lat. Dobrze dobrany kolor drewna pięknie rozświetli dom, co jest niezwykle ważne w naszej szerokości geograficznej.

Co więcej, dzięki swoim umiejętnościom izolowania ciepła, drewno pozwala nam na efektywniejsze ogrzewanie wnętrz.

Jak więc zadbać o drewnianą podłogę, by po latach użytkowania odznaczała się takimi samymi właściwościami?

Nasz poradnik

Masz pytanie?
Skontatuj się z nami