Profesjonalne cyklinowanie parkietu

Śliska sala sportowa?
Kilka słów o problemach z przyczepnością na obiektach sportowych.

Śliska sala sportowa? Kilka słów o problemach z przyczepnością na obiektach sportowych - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Podłogi sportowe, czy to drewniane, czy sztuczne, nie mają łatwego życia. Spełniają wiele, często sprzecznych funkcji, łącząc wspólnie możliwość uprawiania różnych dyscyplin aktywności fizycznej. Ochrona stawów grających, odpowiednia przyczepność, wysoka wytrzymałość i izolacja akustyczna – to tylko kilka podstawowych z nich.

Na tytułowe pytanie odpowiem już na początku artykułu – podstawowym czynnikiem wpływającym na przyczepność i bezpieczeństwo użytkowników sali sportowej, będzie jej prawidłowe utrzymanie zgodne z zaleceniami producenta – a więc przede wszystkim odpowiednie środki do bieżącej pielęgnacji oraz zabezpieczenia. Jeżeli więc podłoga sportowa ma zachowywać się prawidłowo, czy to zgodnie z normą DIN 18032-2, czy też po 2008 roku zgodnie z europejską normą PN-EN 14904, powinna być w odpowiedni sposób konserwowana.

Śliska sala sportowa? Kilka słów o problemach z przyczepnością na obiektach sportowych - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Najpierw więc odrobinę o prawidłowym czyszczeniu podłóg sportowych. Podstawą będzie regularne usuwanie nieczystości sypkich – a więc piasku i kurzu. Jest to etap wykonywany na sucho, poprzez zamiatanie(szczotką, mopem elektrostatycznym) lub odkurzanie. Kolejnym z etapów będzie mycie na mokro – czy to przy użyciu profesjonalnych maszyn szorująco - czyszczących, czy też sił i mięśni naszej kadry😊. Tu ważne będzie użycie systemowego środka zmywającego, utrzymującego pierwotne właściwości podłogi sportowej.

Co natomiast jeżeli podłoga jest już śliska, i nie możemy sobie z tym poradzić?

Podłogi powierzchniowo elastyczne (parkiet)

W przypadku podłóg powierzchniowo elastycznych, a więc klasycznych rozwiązań z legarowaniem i parkietem lub panelami, mamy kilka sposobów.

1. Dokładne zmycie maszynami czyszczącymi, oraz położenie środka konserwującego do podłóg sportowych.

Śliska sala sportowa? Kilka słów o problemach z przyczepnością na obiektach sportowych - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Jest to rozwiązanie najtańsze, oraz możliwe do wykonania w najkrótszym czasie. Podłoga jest zmywalna oraz nanoszony jest specjalny środek konserwujący. Siłę zmywania trzeba dostosować tak, by nie uszkodzić ani nie przemoczyć materiału, z którego wykonana jest podłoga.

2. Zmycie, zmatowienie podłogi oraz „recoating”

Po dokładnym zmyciu oraz zmatowieniu mechanicznym podłogi, nanosimy kolejną warstwę dedykowanego lakieru. Firma Bona Polska pozwala pozwala na nanoszenie lakieru SuperSport HD po odpowiednim przygotowaniu na każdy inny lakier sportowy – przez co powierzchnia uzyskuje przyczepność i właściwości systemu SuperSport HD.

3. Klasyczne cyklinowanie i lakierowanie

Cyklinowanie i lakierowanie całości powierzchni pozwala nam na zastosowanie dowolnego lakieru do sal sportowych. Jest to dobre rozwiązanie, gdy podłoga wykazuje już pierwsze symptomy zużycia, lub gdy chcemy zmienić układ linii dostosowując je do aktualnego standardu (ewentualnie nowych dyscyplin sportowych). Warunkiem jest możliwość okresowego wyłączenia sali z użytkowania – w przypadku małej sali sportowej(ok 300m) są to 2 tygodnie, do 3 tygodni w przypadku dużych obiektów(pow 1000m).

Film z cyklinowania sali sportowej:

Podłogi punktowo i kombielastyczne – wykładziny

1. Pierwszym sposobem jest dokładne zmycie podłogi oraz naniesienie odpowiedniego środka zabezpieczającego. O ile wykładzina nie jest zniszczona – podłoga powinna odzyskać pierwotne właściwości.

2. Maszynowe mycie, matowienie podłogi oraz „recoating”

Bardzo ciekawym rozwiązaniem w przypadku wykładzin będzie renowacja systemem Bony – w załączniku film, w którego powstaniu mieliśmy przyjemność mieć udział

Renowacja tego typu pozwala na dokonanie napraw miejscowych, o ile wykładzina jest uszkodzona oraz lakierowanie całej powierzchni. Zwiększa to nieporównywalnie trwałość całego systemu, oraz załatwia problemy związane z przyczepnością. Bogata paleta farb umożliwia całkowitą zmianę kolorystyki, co nadaje powiew świeżości nawet starym wykładziną. Tak wykonana podłoga jest dużo wytrzymalsza niż oryginalna wykładzina, gdyż obciążenia związane z tarciem przenosi w znacznej mierze górna warstwa lakierowa.

Śliska sala sportowa? Kilka słów o problemach z przyczepnością na obiektach sportowych - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Na koniec pozostaje nam edukacja kadry czyszczącej, oraz zakup odpowiednich środków do czyszczenia. Serdecznie zapraszamy na darmowe przeglądy sal sportowych, oraz służymy radą telefonicznie i mailowo. Pozdrawiamy, ekipa cyklinowanie.pl

Masz pytanie?
Skontatuj się z nami

Nasza oferta

Cyklinowanie oraz odnawianie schodów - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Cyklinowanie oraz odnawianie schodów

Profesjonalne badania wilgotności parkietu i podłoża  metodą CM - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Profesjonalne badania wilgotności parkietu i podłoża metodą CM

Lakierowanie, barwienie i olejowanie parkietu, montaż listew z drewna litego oraz MDF - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Lakierowanie, barwienie i olejowanie parkietu, montaż listew z drewna litego oraz MDF

Polerowanie i szlifowanie nietypowych powierzchni drewnianych - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Polerowanie i szlifowanie nietypowych powierzchni drewnianych

Renowację podłóg mocno zużytych - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Renowację podłóg mocno zużytych

Profesjonalne uzupełnianie ubytków w parkiecie - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Profesjonalne uzupełnianie ubytków w parkiecie

Cyklinowanie i układanie podłóg z drewna krajowego oraz egzotycznego - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Cyklinowanie i układanie podłóg z drewna krajowego oraz egzotycznego

Witamy w naszej firmie

Cyklinowanie parkietów

Nasza firma zajmuje się renowacją i cyklinowaniem podłóg od 2000 r. Nadajemy parkietom dawny blask świetności i zabezpieczamy go na długie lata. Dokładamy wszelkich starań, by podłogi były jak najlepszą wizytówką Państwa domów.

Deska podłogowa, krajowa mozaika, parkiet ułożony w jodełkę? A może wymagające odpowiedniego traktowania drewno egzotyczne? Świat podłóg drewnianych nie ma dla nas tajemnic, a zdobytą wiedzą chętnie dzielimy się z naszymi klientami.

Oferujemy kompleksowe podejście do renowacji i układania podłóg drewnianych. Cyklinujemy parkiety bezpyłowo przy użyciu maszyn znanych firm, takich jak Lagler, Bona czy Taski. Wypełniamy ubytki drewnem lub metodą szpachlowania.

Po wszystkich potrzebnych zabiegach wstępnych konserwujemy i zabezpieczamy podłogę. Lakierujemy i naturalnie impregnujemy parkiet olejami, zapewniając mu blask na długi czas, a w przypadku wyblaknięcia lub chęci zmiany koloru – bejcujemy lub woskujemy kolorową parafiną. Oferujemy również wykończenia, montując listwy i cokoły przypodłogowe. Wykonujemy przekładania i wymiany całych parkietów oraz ich części. Zapraszamy do naszej galerii renowacji podłóg . Znajdą tam Państwo przykłady naszych realizacji. Podejmujemy się również nietypowych prac z zakresu renowacji powierzchni drewnianych, czy parkietów.

Oferując Państwu cyklinowanie parkietu, nie możemy sobie pozwolić, aby nie być na bieżąco z nowinkami technicznymi i materiałowymi w naszej branży. Nieustannie poszerzamy swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach, których głównymi organizatorami są najlepsze firmy produkujące podłogi drewniane. Codziennie pracujemy z drewnem krajowym oraz egzotycznym.

Pielęgnujemy podłogi wszystkich rodzajów. Nie zapominamy również o ekologii. Do wykończenia oraz ścierania wykorzystujemy głównie materiały ekologiczne takich firm, jak np.: Arboritec, Pallmann, Bona, Deva, Slc KeraKoll, Sia, Hartzlack, Norton, Berger Seidle.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu możemy doradzić klientowi rozwiązania na każdą kieszeń. Istnieje możliwość wynegocjowania atrakcyjnych rabatów na określony asortyment. Działalność naszej firmy odbywa się na terenie województwa podlaskiego (Białystok i okolice) oraz mazowieckiego (Warszawa i jej okolice). W skład naszej ekipy wchodzą doświadczeni rzemieślnicy – parkieciarze oraz cykliniarze, zarówno w stopniach czeladników, jak i mistrzów.

Zalety drewnianych podłóg

Drewniany parkiet to świetny wybór, zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych.

Zadbana podłoga wykończona tym materiałem może nam służyć z powodzeniem przez wiele lat. Dobrze dobrany kolor drewna pięknie rozświetli dom, co jest niezwykle ważne w naszej szerokości geograficznej.

Co więcej, dzięki swoim umiejętnościom izolowania ciepła, drewno pozwala nam na efektywniejsze ogrzewanie wnętrz.

Jak więc zadbać o drewnianą podłogę, by po latach użytkowania odznaczała się takimi samymi właściwościami?

Nasz poradnik

Masz pytanie?
Skontatuj się z nami