Profesjonalne cyklinowanie parkietu

Zmiany koloru parkietu

Wzorując się na pracach stolarskich, wiele osób próbuje zmienić oryginalną barwę parkietu i drewna, upodobniając je do niegdyś trudno dostępnych gatunków egzotycznych. Oryginalne barwy drewna nadają wnętrzu charakter oraz ekskluzywny wygląd. Techniki barwienia parkietu po wygładzeniu zapożyczone są ze stolarstwa, gdzie zostały udoskonalone wcześniej. Barwienie odbywa się zwykle przez impregnację specjalnymi barwnikami – bejcami, rozpuszczanymi w wodzie lub też spirytusie. Nanoszenie odbywa się za pomocą wałków, pędzli lub blach parkieciarskich. Niestety w stolarce barwione były elementy zwykle o małych rozmiarach – przy pracach parkieciarskich zdecydowanie bardziej, ze względu na dużą powierzchnie widoczne są różnice w chłonności drewna. Z tego powodu niezwykle ciężko jest równomiernie zabarwić wcześniej wycyklinowaną powierzchnię parkietu korzystając z materiałów typowo stolarskich.

Aktualnie, ze względu na duże zainteresowanie zmianami barw, wiele firm produkuje gotowe systemy wolniej schnących materiałów przeznaczonych bezpośrednio do prac parkieciarskich. Zwykle są to bejce oparte na bazie olejów, delikatniej barwiące podłogę, a przez to umożliwiające zminimalizowanie przejść powstałych w czasie nakładania kolorantu. Zwykle też nadmiar bejcy usuwa się za pomocą polerki, normalnie wspomagającej wygładzanie podłogi, oraz specjalnych chłonnych padów. Popularne staje się również ługowanie, zasadowo wytrawiające miękisz drewna. Barwiony ług może pojaśnić lub przyciemnić podłogę, dając przy okazji efekt „starości”. Należy jednak pamiętać o dodatkowym zabezpieczeniu podłogi olejem lub woskiem.

Alternatywnym sposobem upodobniania drewna krajowego do drewna egzotycznego jest zmiana jego barwy metodą odymiania(wędzenia). Szczególnie popularne jest to w przypadku parkietu dębowego. Metoda ta polega na poddawaniu drewna wędzeniu przez parę zawierającą amoniak (stąd też bierze się nieprzyjemny zapach związany z cyklinowaniem takiej powierzchni). Takie odymianie powoduje ściemnienie cienkiej wierzchniej warstwy drewna. Amoniak niestety podczas wygładzania podłóg wydziela dość nieprzyjemny zapach.

Podczas barwienia parkietu można na dwa sposoby zabezpieczyć powierzchnię przed ścieraniem. Pierwszym jest mieszanie pigmentu z olejami naturalnymi. Niestety podłoga w miejscach intensywnie użytkowanych straci wtedy z czasem swój kolor. Należy więc o tym poinformować ewentualnego inwestora, oraz przygotować go na okresowe renowacje. Drugim sposobem jest barwienie po cyklinowaniu parkietu impregnatami, a następnie lakierowanie po 48h-72h chemią odpowiednią do tego typu wykończeń. Powierzchnia barwiona wtedy nie będzie ulegała wytarciu. Uprzednio warto się jednak zapoznać z kosztem chemii i ewentualnej robocizny. Ze względu na pracochłonność, a przede wszystkim czasochłonność koszt takiej usługi oraz materiałów jest duży, często porównywalny z drewnem egzotycznym o pożądanej barwie.

Masz pytanie?
Skontatuj się z nami

Nasza oferta

Cyklinowanie oraz odnawianie schodów - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Cyklinowanie oraz odnawianie schodów

Profesjonalne badania wilgotności parkietu i podłoża  metodą CM - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Profesjonalne badania wilgotności parkietu i podłoża metodą CM

Lakierowanie, barwienie i olejowanie parkietu, montaż listew z drewna litego oraz MDF - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Lakierowanie, barwienie i olejowanie parkietu, montaż listew z drewna litego oraz MDF

Polerowanie i szlifowanie nietypowych powierzchni drewnianych - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Polerowanie i szlifowanie nietypowych powierzchni drewnianych

Renowację podłóg mocno zużytych - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Renowację podłóg mocno zużytych

Profesjonalne uzupełnianie ubytków w parkiecie - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Profesjonalne uzupełnianie ubytków w parkiecie

Cyklinowanie i układanie podłóg z drewna krajowego oraz egzotycznego - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Cyklinowanie i układanie podłóg z drewna krajowego oraz egzotycznego

Witamy w naszej firmie

Cyklinowanie parkietów

Nasza firma zajmuje się renowacją i cyklinowaniem podłóg od 2000 r. Nadajemy parkietom dawny blask świetności i zabezpieczamy go na długie lata. Dokładamy wszelkich starań, by podłogi były jak najlepszą wizytówką Państwa domów.

Deska podłogowa, krajowa mozaika, parkiet ułożony w jodełkę? A może wymagające odpowiedniego traktowania drewno egzotyczne? Świat podłóg drewnianych nie ma dla nas tajemnic, a zdobytą wiedzą chętnie dzielimy się z naszymi klientami.

Oferujemy kompleksowe podejście do renowacji i układania podłóg drewnianych. Cyklinujemy parkiety bezpyłowo przy użyciu maszyn znanych firm, takich jak Lagler, Bona czy Taski. Wypełniamy ubytki drewnem lub metodą szpachlowania.

Po wszystkich potrzebnych zabiegach wstępnych konserwujemy i zabezpieczamy podłogę. Lakierujemy i naturalnie impregnujemy parkiet olejami, zapewniając mu blask na długi czas, a w przypadku wyblaknięcia lub chęci zmiany koloru – bejcujemy lub woskujemy kolorową parafiną. Oferujemy również wykończenia, montując listwy i cokoły przypodłogowe. Wykonujemy przekładania i wymiany całych parkietów oraz ich części. Zapraszamy do naszej galerii renowacji podłóg . Znajdą tam Państwo przykłady naszych realizacji. Podejmujemy się również nietypowych prac z zakresu renowacji powierzchni drewnianych, czy parkietów.

Oferując Państwu cyklinowanie parkietu, nie możemy sobie pozwolić, aby nie być na bieżąco z nowinkami technicznymi i materiałowymi w naszej branży. Nieustannie poszerzamy swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach, których głównymi organizatorami są najlepsze firmy produkujące podłogi drewniane. Codziennie pracujemy z drewnem krajowym oraz egzotycznym.

Pielęgnujemy podłogi wszystkich rodzajów. Nie zapominamy również o ekologii. Do wykończenia oraz ścierania wykorzystujemy głównie materiały ekologiczne takich firm, jak np.: Arboritec, Pallmann, Bona, Deva, Slc KeraKoll, Sia, Hartzlack, Norton, Berger Seidle.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu możemy doradzić klientowi rozwiązania na każdą kieszeń. Istnieje możliwość wynegocjowania atrakcyjnych rabatów na określony asortyment. Działalność naszej firmy odbywa się na terenie województwa podlaskiego (Białystok i okolice) oraz mazowieckiego (Warszawa i jej okolice). W skład naszej ekipy wchodzą doświadczeni rzemieślnicy – parkieciarze oraz cykliniarze, zarówno w stopniach czeladników, jak i mistrzów.

Zalety drewnianych podłóg

Drewniany parkiet to świetny wybór, zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych.

Zadbana podłoga wykończona tym materiałem może nam służyć z powodzeniem przez wiele lat. Dobrze dobrany kolor drewna pięknie rozświetli dom, co jest niezwykle ważne w naszej szerokości geograficznej.

Co więcej, dzięki swoim umiejętnościom izolowania ciepła, drewno pozwala nam na efektywniejsze ogrzewanie wnętrz.

Jak więc zadbać o drewnianą podłogę, by po latach użytkowania odznaczała się takimi samymi właściwościami?

Nasz poradnik

Masz pytanie?
Skontatuj się z nami