Profesjonalne cyklinowanie parkietu

Cyklinowanie parkietu zniszczonej hali sportowej we Wziąchowie Wielkim.

Witamy.

Prezentowaną inwestycją będzie mała sala sportowa, należąca do szkoły podstawowej znajdującej się w podwrocławskim Wziąchowie Wielkim. Zdjęcia mówią same za siebie. Parkiet dębowy, typowa dla sal sportowych konstrukcja o powierzchni 325 m kw. zbudowana na ślepej podłodze z desek, był w opłakanym stanie. Do prac podeszliśmy jednak ambicjonalnie.

Niezrażeni stanem aktualnym, postanowiliśmy przystąpić do cyklinowania. Pierwszy przejazd cykliniarką nie powiedział nam wiele, natomiast kolejne ukazywały coraz czystszy materiał. Mieliśmy sporo szczęścia, gdyż niezabezpieczony parkiet dębowy uwielbia przebarwiać się w sposób uniemożliwiający usunięcie plam. Przykłady takich przebarwień pokazaliśmy już w poprzednim filmie cyklinowanie parkietu dębowego.

Po cyklinowaniu zgrubnym granulacją 36, wyrównaliśmy szlif drobniejszym papierem. Potem klasycznie, polerowanie powierzchni maszyną tarczową.

Tak odkryte drewno wymagało zabezpieczenia, które wykonaliśmy lakierem Arboritec. Systemy lakierowania sal sportowych muszą spełniać określone wymagania, ujęte w normach DIN 18032. Oprócz wytrzymałości na obciążenia, nieporównywalne z podłogami w mieszkaniach, powierzchnia musi być antypoślizgowa, zapewniając bezpieczeństwo użytkownikom.

Podłogi sportowe, zabezpieczające swoją elastycznością stawy młodych sportowców, wymagają lakierów dedykowanych i uginających się wraz z drewnem. Normy dotyczące odbicia światła, choć nie wymagane na tak małych salach, zostały również spełnione przez produkty Arboriteca. Wszystko to ujęte w ekologiczną całość w postaci lakieru Compoavenue< tworzy idealne zabezpieczenie dla obiektów tego typu. Podłogi nie szpachlowaliśmy, gdyż ruchome elementy nie utrzymują szpachli w szczelinach. Jest to normalna technologia dla obiektów sportowych.

Po położeniu podkładu i pierwszej warstwy lakieru, podłoga została ponownie dokładnie wypolerowana. Umożliwiło to nam przystąpienie do prac związanych z naniesieniem linii, o wzorze zgodnym z zaleceniami inwestora. Rozmiar sali nie pozwolił nam na umieszczenie na niej pełnowymiarowych boisk koszykówki i piłki ręcznej, zostały więc one odpowiednio skrócone. Logo szkoły wykonano techniką natrysku. Po wyklejeniu i naniesieniu farby, taśma została zerwana ukazując efekt. Przystąpiliśmy wtedy do naniesienia kolejnych warstw lakieru, zabezpieczając podłogę i linie.

Efekt końcowy możecie Państwo ocenić na załączonych zdjęciach. Prace wykonaliśmy w ciągu 6-ciu dni roboczych, umożliwiając zorganizowanie zakończenia roku już na tak odświeżonym parkiecie. Serdecznie pozdrawiamy szkołę we Wziąchowie Wielkim, oraz jej pomocną i przemiłą kadrę.

Masz pytanie?
Skontatuj się z nami

Nasza oferta

Cyklinowanie oraz odnawianie schodów - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Cyklinowanie oraz odnawianie schodów

Profesjonalne badania wilgotności parkietu i podłoża  metodą CM - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Profesjonalne badania wilgotności parkietu i podłoża metodą CM

Lakierowanie, barwienie i olejowanie parkietu, montaż listew z drewna litego oraz MDF - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Lakierowanie, barwienie i olejowanie parkietu, montaż listew z drewna litego oraz MDF

Polerowanie i szlifowanie nietypowych powierzchni drewnianych - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Polerowanie i szlifowanie nietypowych powierzchni drewnianych

Renowację podłóg mocno zużytych - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Renowację podłóg mocno zużytych

Profesjonalne uzupełnianie ubytków w parkiecie - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Profesjonalne uzupełnianie ubytków w parkiecie

Cyklinowanie i układanie podłóg z drewna krajowego oraz egzotycznego - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Cyklinowanie i układanie podłóg z drewna krajowego oraz egzotycznego

Witamy w naszej firmie

Cyklinowanie parkietów

Nasza firma zajmuje się renowacją i cyklinowaniem podłóg od 2000 r. Nadajemy parkietom dawny blask świetności i zabezpieczamy go na długie lata. Dokładamy wszelkich starań, by podłogi były jak najlepszą wizytówką Państwa domów.

Deska podłogowa, krajowa mozaika, parkiet ułożony w jodełkę? A może wymagające odpowiedniego traktowania drewno egzotyczne? Świat podłóg drewnianych nie ma dla nas tajemnic, a zdobytą wiedzą chętnie dzielimy się z naszymi klientami.

Oferujemy kompleksowe podejście do renowacji i układania podłóg drewnianych. Cyklinujemy parkiety bezpyłowo przy użyciu maszyn znanych firm, takich jak Lagler, Bona czy Taski. Wypełniamy ubytki drewnem lub metodą szpachlowania.

Po wszystkich potrzebnych zabiegach wstępnych konserwujemy i zabezpieczamy podłogę. Lakierujemy i naturalnie impregnujemy parkiet olejami, zapewniając mu blask na długi czas, a w przypadku wyblaknięcia lub chęci zmiany koloru – bejcujemy lub woskujemy kolorową parafiną. Oferujemy również wykończenia, montując listwy i cokoły przypodłogowe. Wykonujemy przekładania i wymiany całych parkietów oraz ich części. Zapraszamy do naszej galerii renowacji podłóg . Znajdą tam Państwo przykłady naszych realizacji. Podejmujemy się również nietypowych prac z zakresu renowacji powierzchni drewnianych, czy parkietów.

Oferując Państwu cyklinowanie parkietu, nie możemy sobie pozwolić, aby nie być na bieżąco z nowinkami technicznymi i materiałowymi w naszej branży. Nieustannie poszerzamy swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach, których głównymi organizatorami są najlepsze firmy produkujące podłogi drewniane. Codziennie pracujemy z drewnem krajowym oraz egzotycznym.

Pielęgnujemy podłogi wszystkich rodzajów. Nie zapominamy również o ekologii. Do wykończenia oraz ścierania wykorzystujemy głównie materiały ekologiczne takich firm, jak np.: Arboritec, Pallmann, Bona, Deva, Slc KeraKoll, Sia, Hartzlack, Norton, Berger Seidle.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu możemy doradzić klientowi rozwiązania na każdą kieszeń. Istnieje możliwość wynegocjowania atrakcyjnych rabatów na określony asortyment. Działalność naszej firmy odbywa się na terenie województwa podlaskiego (Białystok i okolice) oraz mazowieckiego (Warszawa i jej okolice). W skład naszej ekipy wchodzą doświadczeni rzemieślnicy – parkieciarze oraz cykliniarze, zarówno w stopniach czeladników, jak i mistrzów.

Zalety drewnianych podłóg

Drewniany parkiet to świetny wybór, zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych.

Zadbana podłoga wykończona tym materiałem może nam służyć z powodzeniem przez wiele lat. Dobrze dobrany kolor drewna pięknie rozświetli dom, co jest niezwykle ważne w naszej szerokości geograficznej.

Co więcej, dzięki swoim umiejętnościom izolowania ciepła, drewno pozwala nam na efektywniejsze ogrzewanie wnętrz.

Jak więc zadbać o drewnianą podłogę, by po latach użytkowania odznaczała się takimi samymi właściwościami?

Nasz poradnik

Masz pytanie?
Skontatuj się z nami