Profesjonalne cyklinowanie parkietu

Kolejne etapy renowacji – cyklinowanie parkietu – film.

Kolejne etapy renowacji – cyklinowanie parkietu – film - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Jako że ostatnimi czasy mocno zaniedbywaliśmy realizacje, postanowililśmy to nadrobić. Dziś na warsztat bierzemy mocno używany parkiet dębowy, ułozony w klasyczną jodełkę – rozwiązanie popularne i często spotykane w naszych domach.

Lubiany bądź nie, stanowi wdzięczną bazę do renowacji i zmian barwy, a przez to charakteru całego pomieszczenia.Jeżeli więc zastanawialiście się co możecie z niego uzyskać nie obciążając zbytnio domowego budżetu, zapraszamy do oglądania. W 3 krótkich filmach postaramy się pokazać przebieg szlifu klepki dębowej oraz proste zabawy z kolorem, do których uważam dąb jest predysponowany. Motywem przewodnim będzie również łatwość utrzymania przyszłej podłogi.

Dąb wybraliśmy również ze względu na charakterystyczne dla niego przebarwienia wynikające z przemoczeń, które też zobaczycie na zdjęciach. A pokazując efekt końcowy, pomożemy oszczędzić wam czas, pieniądze i nerwy przy aranżacji wnętrza.

Zaczynamy od cyklinowania

A więc usunięcia wierzchniej warstwy drewna poprzez szlif różnymi granulacjami papieru ściernego. Cyklinując jodełkę dębową dobieramy odpowiednio granulacje papieru oraz kierunek szlifu. Szlifujemy do momentu osiągnięcia zadowalającego efektu.

Kolejne etapy renowacji – cyklinowanie parkietu – film - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Zwykle zaczynamy granulacją 36, poprzez 60 aż do finiszowych 100 lub 120. Miejsca trudo dostępne, brzegi pod ścianą oraz pod kaloryferem szlifujemy specjalną maszyną do rantów. Zwykle maszyny tego typu posiadają dobry odsys własny, który można wspomóc profesjonalnym odkurzaczem. Podobnie jak w przypadku dużej cykliniarki, używamy zmiennych granulacji materiałów ściernych.Po wyrównaniu i oczyszczeniu podłogi nakładamy szpachlę, która oprócz poprawy wyglądu ma za zadanie zapobiegać wlewaniu się w szczeliny wody i zanieczyszczeń. Szpachlę zwykle mieszamy z pyłem drzewnym pochodzącym z cyklinowania danego gatunku drewna.Po wyschnięciu podłogę ponownie szlifujemy drobną granulacją papieru, usuwając nadmiar szpachli, i polerujemy dla podniesienia jakości szlifu.

Do polerowania używamy maszyny tarczowej i siatek ściernych. Rotacyjny ruch dużego talerza zaciera różnice pomiędzy szlifem cykliniarką a maszyną do rantów. Po wykonaniu tych wszystkich czynności, podłoga jest przygotowana do wykończenia.

W tym momencie musimy zdecydować, jaki wygląd klepki nas interesuje.W kolejnym filmie zaprezentujemy więc lakier na bazie wody, oraz barwienie go z różną intensywnością białym pigmentem. Serię zamknie film z olejowaniem podłogi olejem naturalnym, wraz z opcjonalnym jej lakierowaniem.

Masz pytanie?
Skontatuj się z nami

Nasza oferta

Cyklinowanie oraz odnawianie schodów - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Cyklinowanie oraz odnawianie schodów

Profesjonalne badania wilgotności parkietu i podłoża  metodą CM - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Profesjonalne badania wilgotności parkietu i podłoża metodą CM

Lakierowanie, barwienie i olejowanie parkietu, montaż listew z drewna litego oraz MDF - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Lakierowanie, barwienie i olejowanie parkietu, montaż listew z drewna litego oraz MDF

Polerowanie i szlifowanie nietypowych powierzchni drewnianych - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Polerowanie i szlifowanie nietypowych powierzchni drewnianych

Renowację podłóg mocno zużytych - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Renowację podłóg mocno zużytych

Profesjonalne uzupełnianie ubytków w parkiecie - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Profesjonalne uzupełnianie ubytków w parkiecie

Cyklinowanie i układanie podłóg z drewna krajowego oraz egzotycznego - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Cyklinowanie i układanie podłóg z drewna krajowego oraz egzotycznego

Witamy w naszej firmie

Cyklinowanie parkietów

Nasza firma zajmuje się renowacją i cyklinowaniem podłóg od 2000 r. Nadajemy parkietom dawny blask świetności i zabezpieczamy go na długie lata. Dokładamy wszelkich starań, by podłogi były jak najlepszą wizytówką Państwa domów.

Deska podłogowa, krajowa mozaika, parkiet ułożony w jodełkę? A może wymagające odpowiedniego traktowania drewno egzotyczne? Świat podłóg drewnianych nie ma dla nas tajemnic, a zdobytą wiedzą chętnie dzielimy się z naszymi klientami.

Oferujemy kompleksowe podejście do renowacji i układania podłóg drewnianych. Cyklinujemy parkiety bezpyłowo przy użyciu maszyn znanych firm, takich jak Lagler, Bona czy Taski. Wypełniamy ubytki drewnem lub metodą szpachlowania.

Po wszystkich potrzebnych zabiegach wstępnych konserwujemy i zabezpieczamy podłogę. Lakierujemy i naturalnie impregnujemy parkiet olejami, zapewniając mu blask na długi czas, a w przypadku wyblaknięcia lub chęci zmiany koloru – bejcujemy lub woskujemy kolorową parafiną. Oferujemy również wykończenia, montując listwy i cokoły przypodłogowe. Wykonujemy przekładania i wymiany całych parkietów oraz ich części. Zapraszamy do naszej galerii renowacji podłóg . Znajdą tam Państwo przykłady naszych realizacji. Podejmujemy się również nietypowych prac z zakresu renowacji powierzchni drewnianych, czy parkietów.

Oferując Państwu cyklinowanie parkietu, nie możemy sobie pozwolić, aby nie być na bieżąco z nowinkami technicznymi i materiałowymi w naszej branży. Nieustannie poszerzamy swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach, których głównymi organizatorami są najlepsze firmy produkujące podłogi drewniane. Codziennie pracujemy z drewnem krajowym oraz egzotycznym.

Pielęgnujemy podłogi wszystkich rodzajów. Nie zapominamy również o ekologii. Do wykończenia oraz ścierania wykorzystujemy głównie materiały ekologiczne takich firm, jak np.: Arboritec, Pallmann, Bona, Deva, Slc KeraKoll, Sia, Hartzlack, Norton, Berger Seidle.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu możemy doradzić klientowi rozwiązania na każdą kieszeń. Istnieje możliwość wynegocjowania atrakcyjnych rabatów na określony asortyment. Działalność naszej firmy odbywa się na terenie województwa podlaskiego (Białystok i okolice) oraz mazowieckiego (Warszawa i jej okolice). W skład naszej ekipy wchodzą doświadczeni rzemieślnicy – parkieciarze oraz cykliniarze, zarówno w stopniach czeladników, jak i mistrzów.

Zalety drewnianych podłóg

Drewniany parkiet to świetny wybór, zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych.

Zadbana podłoga wykończona tym materiałem może nam służyć z powodzeniem przez wiele lat. Dobrze dobrany kolor drewna pięknie rozświetli dom, co jest niezwykle ważne w naszej szerokości geograficznej.

Co więcej, dzięki swoim umiejętnościom izolowania ciepła, drewno pozwala nam na efektywniejsze ogrzewanie wnętrz.

Jak więc zadbać o drewnianą podłogę, by po latach użytkowania odznaczała się takimi samymi właściwościami?

Nasz poradnik

Masz pytanie?
Skontatuj się z nami