Profesjonalne cyklinowanie parkietu

Olejowanie mozaiki dębowej – barwienie na szaro.

Jednym z częściej występującym u nas typem podłogi jest mozaika. Produkt rodzimy, prosty w montażu, nieposiadający łączenia typu pióro-wpust – a więc tani w produkcji. Z ceną idą niestety również w parze pewne mankamenty, wychodzące podczas użytkowania. Głównym z nich jest opieranie swojej przyczepności do podłoża tylko na wiązaniu klejem z posadzką. Krótko mówiąc, jeżeli coś z powyższych zawiedzie – elementy podłogi możemy spokojnie wyjąć, a najchętniej robią to dzieci☺. Podobny przypadek miał miejsce na powyższej pracy, a więc dopiero po ponownym przyklejeniu części podłogi, przystąpiliśmy do cyklinowania.

Cyklinowanie posadzki przebiegło bez większych problemów, tradycyjnie użyliśmy do tego cykliniarki taśmowej oraz maszyn do szlifowania pod ścianami. Polerowanie podnoszące jakość szlifu wykonaliśmy za pomocą maszyn tarczowych oraz siatek o zmiennej granulacji. Surowe drewno poczekało do następnego dnia na dalszy ciąg prac wykończeniowych – a więc zabezpieczenie powierzchni olejem i lakierem.

Przemiła Pani inwestor długo zastanawiała się nad rodzajem wykończenia, a od koloru szarego próbowaliśmy ją odwieść różnymi sposobami. Jednak upór w końcu zwyciężył, i padła decyzja na malowanie całości olejem Arboritec Miracle Oil w odmianie szarej. Po dokładnym nałożeniu oleju, podłoga została pozostawiona 24 godziny, aby olej mógł spokojnie wyschnąć. Po drodze również zdążyliśmy się do tego nietypowego pomysłu przekonać. Prace związane z mozaiką dębową nie są zbyt ekscytujące, i zwykle ciężko jest tchnąć w nią odrobinę życia. Ale myślimy, że tutaj zdecydowanie się to udało. Z entuzjazmem przyjechaliśmy zobaczyć efekt na drugi dzień.

Ze względu na praktyczną stronę, całość po olejowaniu została zabezpieczona lakierem Arboritec Compoavenue. Podłogi olejowane są dość wymagające. Musimy stosować specjalne mydełka utrzymujące kolor, oraz okresowe renowacje. Alternatywnym sposobem jest pokrycie całości lakierem. Tracimy niestety kontakt z naturalnym drewnem – lecz utrzymanie czystości nieporównywalnie łatwiejsze. Wygrały tu względy praktyczne, i na całość nałożyliśmy lakier w odmianie matowej.

Efekt prac można zobaczyć na ostatnich zdjęciach. Jest to już wyschnięta podłoga, a więc olejowana na kolor szary oraz pokryta lakierem. Serdecznie pozdrawiamy upartą Panią inwestor, i polecamy się na przyszłość.

Masz pytanie?
Skontatuj się z nami

Nasza oferta

Cyklinowanie oraz odnawianie schodów - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Cyklinowanie oraz odnawianie schodów

Profesjonalne badania wilgotności parkietu i podłoża  metodą CM - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Profesjonalne badania wilgotności parkietu i podłoża metodą CM

Lakierowanie, barwienie i olejowanie parkietu, montaż listew z drewna litego oraz MDF - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Lakierowanie, barwienie i olejowanie parkietu, montaż listew z drewna litego oraz MDF

Polerowanie i szlifowanie nietypowych powierzchni drewnianych - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Polerowanie i szlifowanie nietypowych powierzchni drewnianych

Renowację podłóg mocno zużytych - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Renowację podłóg mocno zużytych

Profesjonalne uzupełnianie ubytków w parkiecie - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Profesjonalne uzupełnianie ubytków w parkiecie

Cyklinowanie i układanie podłóg z drewna krajowego oraz egzotycznego - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Cyklinowanie i układanie podłóg z drewna krajowego oraz egzotycznego

Witamy w naszej firmie

Cyklinowanie parkietów

Nasza firma zajmuje się renowacją i cyklinowaniem podłóg od 2000 r. Nadajemy parkietom dawny blask świetności i zabezpieczamy go na długie lata. Dokładamy wszelkich starań, by podłogi były jak najlepszą wizytówką Państwa domów.

Deska podłogowa, krajowa mozaika, parkiet ułożony w jodełkę? A może wymagające odpowiedniego traktowania drewno egzotyczne? Świat podłóg drewnianych nie ma dla nas tajemnic, a zdobytą wiedzą chętnie dzielimy się z naszymi klientami.

Oferujemy kompleksowe podejście do renowacji i układania podłóg drewnianych. Cyklinujemy parkiety bezpyłowo przy użyciu maszyn znanych firm, takich jak Lagler, Bona czy Taski. Wypełniamy ubytki drewnem lub metodą szpachlowania.

Po wszystkich potrzebnych zabiegach wstępnych konserwujemy i zabezpieczamy podłogę. Lakierujemy i naturalnie impregnujemy parkiet olejami, zapewniając mu blask na długi czas, a w przypadku wyblaknięcia lub chęci zmiany koloru – bejcujemy lub woskujemy kolorową parafiną. Oferujemy również wykończenia, montując listwy i cokoły przypodłogowe. Wykonujemy przekładania i wymiany całych parkietów oraz ich części. Zapraszamy do naszej galerii renowacji podłóg . Znajdą tam Państwo przykłady naszych realizacji. Podejmujemy się również nietypowych prac z zakresu renowacji powierzchni drewnianych, czy parkietów.

Oferując Państwu cyklinowanie parkietu, nie możemy sobie pozwolić, aby nie być na bieżąco z nowinkami technicznymi i materiałowymi w naszej branży. Nieustannie poszerzamy swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach, których głównymi organizatorami są najlepsze firmy produkujące podłogi drewniane. Codziennie pracujemy z drewnem krajowym oraz egzotycznym.

Pielęgnujemy podłogi wszystkich rodzajów. Nie zapominamy również o ekologii. Do wykończenia oraz ścierania wykorzystujemy głównie materiały ekologiczne takich firm, jak np.: Arboritec, Pallmann, Bona, Deva, Slc KeraKoll, Sia, Hartzlack, Norton, Berger Seidle.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu możemy doradzić klientowi rozwiązania na każdą kieszeń. Istnieje możliwość wynegocjowania atrakcyjnych rabatów na określony asortyment. Działalność naszej firmy odbywa się na terenie województwa podlaskiego (Białystok i okolice) oraz mazowieckiego (Warszawa i jej okolice). W skład naszej ekipy wchodzą doświadczeni rzemieślnicy – parkieciarze oraz cykliniarze, zarówno w stopniach czeladników, jak i mistrzów.

Zalety drewnianych podłóg

Drewniany parkiet to świetny wybór, zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych.

Zadbana podłoga wykończona tym materiałem może nam służyć z powodzeniem przez wiele lat. Dobrze dobrany kolor drewna pięknie rozświetli dom, co jest niezwykle ważne w naszej szerokości geograficznej.

Co więcej, dzięki swoim umiejętnościom izolowania ciepła, drewno pozwala nam na efektywniejsze ogrzewanie wnętrz.

Jak więc zadbać o drewnianą podłogę, by po latach użytkowania odznaczała się takimi samymi właściwościami?

Nasz poradnik

Masz pytanie?
Skontatuj się z nami