Jednym z częściej występującym u nas typem podłogi jest mozaika. Produkt rodzimy, prosty w montażu, nieposiadający łączenia typu pióro-wpust – a więc tani w produkcji. Z ceną idą niestety również w parze pewne mankamenty, wychodzące podczas użytkowania. Głównym z nich jest opieranie swojej przyczepności do podłoża tylko na wiązaniu klejem z posadzką. Krótko mówiąc, jeżeli coś z powyższych zawiedzie – elementy podłogi możemy spokojnie wyjąć, a najchętniej robią to dzieci☺. Podobny przypadek miał miejsce na powyższej pracy, a więc dopiero po ponownym przyklejeniu części podłogi, przystąpiliśmy do cyklinowania.
Cyklinowanie posadzki przebiegło bez większych problemów, tradycyjnie użyliśmy do tego cykliniarki taśmowej oraz maszyn do szlifowania pod ścianami. Polerowanie podnoszące jakość szlifu wykonaliśmy za pomocą maszyn tarczowych oraz siatek o zmiennej granulacji. Surowe drewno poczekało do następnego dnia na dalszy ciąg prac wykończeniowych – a więc zabezpieczenie powierzchni olejem i lakierem.
Przemiła Pani inwestor długo zastanawiała się nad rodzajem wykończenia, a od koloru szarego próbowaliśmy ją odwieść różnymi sposobami. Jednak upór w końcu zwyciężył, i padła decyzja na malowanie całości olejem Arboritec Miracle Oil w odmianie szarej. Po dokładnym nałożeniu oleju, podłoga została pozostawiona 24 godziny, aby olej mógł spokojnie wyschnąć. Po drodze również zdążyliśmy się do tego nietypowego pomysłu przekonać. Prace związane z mozaiką dębową nie są zbyt ekscytujące, i zwykle ciężko jest tchnąć w nią odrobinę życia. Ale myślimy, że tutaj zdecydowanie się to udało. Z entuzjazmem przyjechaliśmy zobaczyć efekt na drugi dzień.
Ze względu na praktyczną stronę, całość po olejowaniu została zabezpieczona lakierem Arboritec Compoavenue. Podłogi olejowane są dość wymagające. Musimy stosować specjalne mydełka utrzymujące kolor, oraz okresowe renowacje. Alternatywnym sposobem jest pokrycie całości lakierem. Tracimy niestety kontakt z naturalnym drewnem – lecz utrzymanie czystości nieporównywalnie łatwiejsze. Wygrały tu względy praktyczne, i na całość nałożyliśmy lakier w odmianie matowej.
Efekt prac można zobaczyć na ostatnich zdjęciach. Jest to już wyschnięta podłoga, a więc olejowana na kolor szary oraz pokryta lakierem. Serdecznie pozdrawiamy upartą Panią inwestor, i polecamy się na przyszłość.
Nasza firma zajmuje się renowacją i cyklinowaniem podłóg od 2000 r. Nadajemy parkietom dawny blask świetności i zabezpieczamy go na długie lata. Dokładamy wszelkich starań, by podłogi były jak najlepszą wizytówką Państwa domów.
Deska podłogowa, krajowa mozaika, parkiet ułożony w jodełkę? A może wymagające odpowiedniego traktowania drewno egzotyczne? Świat podłóg drewnianych nie ma dla nas tajemnic, a zdobytą wiedzą chętnie dzielimy się z naszymi klientami.
Oferujemy kompleksowe podejście do renowacji i układania podłóg drewnianych. Cyklinujemy parkiety bezpyłowo przy użyciu maszyn znanych firm, takich jak Lagler, Bona czy Taski. Wypełniamy ubytki drewnem lub metodą szpachlowania.
Po wszystkich potrzebnych zabiegach wstępnych konserwujemy i zabezpieczamy podłogę. Lakierujemy i naturalnie impregnujemy parkiet olejami, zapewniając mu blask na długi czas, a w przypadku wyblaknięcia lub chęci zmiany koloru – bejcujemy lub woskujemy kolorową parafiną. Oferujemy również wykończenia, montując listwy i cokoły przypodłogowe. Wykonujemy przekładania i wymiany całych parkietów oraz ich części. Zapraszamy do naszej galerii renowacji podłóg . Znajdą tam Państwo przykłady naszych realizacji. Podejmujemy się również nietypowych prac z zakresu renowacji powierzchni drewnianych, czy parkietów.
Oferując Państwu cyklinowanie parkietu, nie możemy sobie pozwolić, aby nie być na bieżąco z nowinkami technicznymi i materiałowymi w naszej branży. Nieustannie poszerzamy swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach, których głównymi organizatorami są najlepsze firmy produkujące podłogi drewniane. Codziennie pracujemy z drewnem krajowym oraz egzotycznym.
Pielęgnujemy podłogi wszystkich rodzajów. Nie zapominamy również o ekologii. Do wykończenia oraz ścierania wykorzystujemy głównie materiały ekologiczne takich firm, jak np.: Arboritec, Pallmann, Bona, Deva, Slc KeraKoll, Sia, Hartzlack, Norton, Berger Seidle.
Dzięki długoletniemu doświadczeniu możemy doradzić klientowi rozwiązania na każdą kieszeń. Istnieje możliwość wynegocjowania atrakcyjnych rabatów na określony asortyment. Działalność naszej firmy odbywa się na terenie województwa podlaskiego (Białystok i okolice) oraz mazowieckiego (Warszawa i jej okolice). W skład naszej ekipy wchodzą doświadczeni rzemieślnicy – parkieciarze oraz cykliniarze, zarówno w stopniach czeladników, jak i mistrzów.
Drewniany parkiet to świetny wybór, zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych.
Zadbana podłoga wykończona tym materiałem może nam służyć z powodzeniem przez wiele lat. Dobrze dobrany kolor drewna pięknie rozświetli dom, co jest niezwykle ważne w naszej szerokości geograficznej.
Co więcej, dzięki swoim umiejętnościom izolowania ciepła, drewno pozwala nam na efektywniejsze ogrzewanie wnętrz.
Jak więc zadbać o drewnianą podłogę, by po latach użytkowania odznaczała się takimi samymi właściwościami?
Podłogi sportowe, czy to drewniane, czy sztuczne, nie mają łatwego życia. Spełniają wiele, często sprzecznych funkcji, łącząc wspólnie możliwość uprawiania różnych dyscyplin aktywności fizycznej. Ochrona stawów grających, odpowiednia przyczepność, wysoka wytrzymałość i izolacja akustyczna – to tylko kilka podstawowych z nich.
Każde drewno cechuje się specyficzną twardością, elastycznością i giętkością. Podczas gdy jedne gatunki świetnie nadają się do wykonywania z nich drobnych elementów dekoracyjnych wnętrza, inne są idealnym materiałem, z których wykonuje się powierzchnię podłóg. Jakie drewno sprawdzi się najlepiej jako materiał wykończeniowy?
Drewniana podłoga to marzenie wielu z nas, jednak wymaga ona szczególnegotraktowania. Osoby, które mogą codziennie chodzić po drewnianym parkiecie wiedzą, żeco kilka lat trzeba odnowić jej wygląd. Konieczne jest szlifowanie, a wszystko to, aby cieszyć się wspaniałym wyglądem przez długie lata.
Zastanawialiście się może jak wykończyć jodełkę dębową, nie będąc pewnymi efektu? Oszczędźcie więc czas i pieniądze oglądając nasz krótki raport z budowy. W tym krótkim filmie pokażemy lakierowanie podłogi lakierem na bazie wody w opcji bezbarwnej, oraz z domieszką pigmentu białego - jedno lub dwuwarstwowo.
Teraz trochę o alternatywnych sposobach zabezpieczania wszelkiego rodzaju podłóg drewnianych. Nie ukrywamy że większość naszych prac kończy się lakierowaniem podłogi. Jest to proste i bezobsługowe rozwiązanie. Jednak to olejowanie parkietu, desek, czy też podłóg gotowych szturmem zdobywa nasze serca. Dlaczego tak się dzieje postaramy się nakreślić w kolejnych akapitach.
Zbadanie wilgotności podłoża to jedna z ważniejszych czynności, którą wykonuje się przed montażem parkietu. Posadzka powinna być odporna i stabilna, by wytrzymywać różnice napięć powstających w drewnie, zmiany wilgotności oraz temperatury powietrza. Długotrwałość oraz elegancja położonego parkietu w dużej mierze zależy od sposobu przygotowania podłoża, a na to wpływa rzecz jasna jego wilgotność.
Parkiet do domu to inwestycja na wiele lat. Dlatego tak ważny jest wybór materiałów, montaż oraz regularna pielęgnacja. Doświadczenie wielu naszych klientów pokazuje jednak, że nie zawsze jest czas na odpowiednie obchodzenie się z parkietem. W wyniku tego często ulega zaawansowanym zabrudzeniom bądź uszkodzeniom. Dzisiaj przedstawimy Ci sposoby na to, jak odnowić parkiet w Twoim...
Rodzaj i jakość podłogi drewnianej znacznie wpływa na charakter pomieszczenia. Urządzenie salonu to tak naprawdę decyzja na lata, więc odpowiedni dobór elementów jest kluczowy, byś czuł się w swoim domu komfortowo i przyjemnie. Właściwy materiał na podłogę drewnianą gwarantuje lepszą estetykę salonu oraz dobry klimat. Jaką zatem wybrać?
Skąd się biorą szczeliny w parkiecie? Skąd się biorą szczeliny w parkiecie? Dlaczego po sezonie grzewczym mamy zwykle duże większe szczeliny niż wiosną latem? Zapraszamy do przeczytania kilku faktów pomagających zrozumieć pracę drewna. Skurcz drewna jest zjawiskiem anizotropowym(zmiany rozmiaru są zależne od kierunku badania). Patrząc przez przekrój drewna, badając jego szerokość, znajduje się w nim...
Wzorując się na pracach stolarskich, wiele osób próbuje zmienić oryginalną barwę parkietu i drewna, upodobniając je do niegdyś trudno dostępnych gatunków egzotycznych. Oryginalne barwy drewna nadają wnętrzu charakter oraz ekskluzywny wygląd. Techniki barwienia parkietu po wygładzeniu zapożyczone są ze stolarstwa, gdzie zostały udoskonalone wcześniej. Barwienie odbywa się zwykle przez impregnację specjalnymi barwnikami – bejcami, rozpuszczanymi...