Profesjonalne cyklinowanie parkietu

Renowacja – cyklinowanie i lakierowanie starej sali sportowej o powierzchni 505 m kw.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z prac wykonanych przez nas na salach sportowych – może podłoga w Twojej szkole wymaga już renowacji? Pamiętaj, ze prawidłowa przyczepność podczas uprawiania sportu jest gwarantem bezpieczeństwa naszych bliskich. A podłoga, opisana w tym artykule, zdecydowanie wymagała, żeby się nią zaopiekować

Sala o powierzchni 505 m kw. oprócz zupełnego braku zabezpieczenia, nie była zabezpieczana środkami do tego przeznaczonymi. Wynikający z tego brak przyczepności był dużym utrudnieniem przy uprawianiu sportu. Prace zaczęliśmy od badania wilgotności powietrza oraz drewna, aby ustalić warunki panujące na sali sportowej. Na szczęście warunki pozwalały na szlif oraz prawidłowe schnięcie lakieru, a przez to uzyskanie prawidłowych parametrów wytrzymałościowych.

Szlifu cykliniarką, papierami 24, 36, 60 oraz ostatecznie 100, rokował dobrze dla podłogi, gdyż obawialiśmy się plam, charakterystycznych dla przemoczonego dębu. Cyklinowanie poprzedziliśmy wymianą uszkodzonych klepek, poprzez technikę frezowania i wklejania lameli naprawczych. Technika ta pozwala na naprawy, nie naruszając konstrukcji podłogi powierzchniowo elastycznej, jako całości.

Podłoga została wypolerowana, dla podniesienia jakości szlifu, następnie odkurzona, oraz zabezpieczona podkładem i pierwszą warstwą lakieru. Lakier zastosowany na sali to Arboritec Elite – dwuskładnikowy produkt z wszelkimi atestami wymaganymi do użytkowana sportowego. Zamontowaliśmy na niektórych odcinkach nowe listwy przypodłogowe – ekonomia niestety nie pozwoliła inwestorowi na wymianę wszystkich. Następnie podłogę ponownie wypolerowaliśmy, aby zwiększyć przyczepność kolejnych warstw lakieru, oraz przystąpiliśmy do malowania linii.

Malowanie linii to nasz ulubiony etap – sala nabiera wtedy świeżego sznytu. Poprawiliśmy boisko do koszykówki – nowe przepisy wymagają innego kształtu trumny, oraz innej odległości linii rzutu za 3 punkty. Siatkówka pozostała bez zmian, lecz nanieśliśmy dodatkowo elementy ułatwiające grę w piłkę nożną – futsal jest coraz popularniejszą dyscypliną.

Efekt końcowy widać na załączonych zdjęciach. Podłoga w końcu umożliwia bezpieczne uprawianie różnych dyscyplin sportowych. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia innych prac w naszej galerii, mamy nadzieję, że znajdą Państwo tam coś interesującego.

Masz pytanie?
Skontatuj się z nami

Nasza oferta

Cyklinowanie oraz odnawianie schodów - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Cyklinowanie oraz odnawianie schodów

Profesjonalne badania wilgotności parkietu i podłoża  metodą CM - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Profesjonalne badania wilgotności parkietu i podłoża metodą CM

Lakierowanie, barwienie i olejowanie parkietu, montaż listew z drewna litego oraz MDF - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Lakierowanie, barwienie i olejowanie parkietu, montaż listew z drewna litego oraz MDF

Polerowanie i szlifowanie nietypowych powierzchni drewnianych - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Polerowanie i szlifowanie nietypowych powierzchni drewnianych

Renowację podłóg mocno zużytych - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Renowację podłóg mocno zużytych

Profesjonalne uzupełnianie ubytków w parkiecie - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Profesjonalne uzupełnianie ubytków w parkiecie

Cyklinowanie i układanie podłóg z drewna krajowego oraz egzotycznego - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Cyklinowanie i układanie podłóg z drewna krajowego oraz egzotycznego

Witamy w naszej firmie

Cyklinowanie parkietów

Nasza firma zajmuje się renowacją i cyklinowaniem podłóg od 2000 r. Nadajemy parkietom dawny blask świetności i zabezpieczamy go na długie lata. Dokładamy wszelkich starań, by podłogi były jak najlepszą wizytówką Państwa domów.

Deska podłogowa, krajowa mozaika, parkiet ułożony w jodełkę? A może wymagające odpowiedniego traktowania drewno egzotyczne? Świat podłóg drewnianych nie ma dla nas tajemnic, a zdobytą wiedzą chętnie dzielimy się z naszymi klientami.

Oferujemy kompleksowe podejście do renowacji i układania podłóg drewnianych. Cyklinujemy parkiety bezpyłowo przy użyciu maszyn znanych firm, takich jak Lagler, Bona czy Taski. Wypełniamy ubytki drewnem lub metodą szpachlowania.

Po wszystkich potrzebnych zabiegach wstępnych konserwujemy i zabezpieczamy podłogę. Lakierujemy i naturalnie impregnujemy parkiet olejami, zapewniając mu blask na długi czas, a w przypadku wyblaknięcia lub chęci zmiany koloru – bejcujemy lub woskujemy kolorową parafiną. Oferujemy również wykończenia, montując listwy i cokoły przypodłogowe. Wykonujemy przekładania i wymiany całych parkietów oraz ich części. Zapraszamy do naszej galerii renowacji podłóg . Znajdą tam Państwo przykłady naszych realizacji. Podejmujemy się również nietypowych prac z zakresu renowacji powierzchni drewnianych, czy parkietów.

Oferując Państwu cyklinowanie parkietu, nie możemy sobie pozwolić, aby nie być na bieżąco z nowinkami technicznymi i materiałowymi w naszej branży. Nieustannie poszerzamy swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach, których głównymi organizatorami są najlepsze firmy produkujące podłogi drewniane. Codziennie pracujemy z drewnem krajowym oraz egzotycznym.

Pielęgnujemy podłogi wszystkich rodzajów. Nie zapominamy również o ekologii. Do wykończenia oraz ścierania wykorzystujemy głównie materiały ekologiczne takich firm, jak np.: Arboritec, Pallmann, Bona, Deva, Slc KeraKoll, Sia, Hartzlack, Norton, Berger Seidle.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu możemy doradzić klientowi rozwiązania na każdą kieszeń. Istnieje możliwość wynegocjowania atrakcyjnych rabatów na określony asortyment. Działalność naszej firmy odbywa się na terenie województwa podlaskiego (Białystok i okolice) oraz mazowieckiego (Warszawa i jej okolice). W skład naszej ekipy wchodzą doświadczeni rzemieślnicy – parkieciarze oraz cykliniarze, zarówno w stopniach czeladników, jak i mistrzów.

Zalety drewnianych podłóg

Drewniany parkiet to świetny wybór, zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych.

Zadbana podłoga wykończona tym materiałem może nam służyć z powodzeniem przez wiele lat. Dobrze dobrany kolor drewna pięknie rozświetli dom, co jest niezwykle ważne w naszej szerokości geograficznej.

Co więcej, dzięki swoim umiejętnościom izolowania ciepła, drewno pozwala nam na efektywniejsze ogrzewanie wnętrz.

Jak więc zadbać o drewnianą podłogę, by po latach użytkowania odznaczała się takimi samymi właściwościami?

Nasz poradnik

Masz pytanie?
Skontatuj się z nami