Profesjonalne cyklinowanie parkietu

Renowacja dużej sali sportowej w Bielsku Podlaskim

Serdecznie witamy. Sezon 2021 obfitował u nas w renowacje sal sportowych, a ukoronowaniem tych prac była realizacja w 3 Liceum Ogólnokształcącym im. Jarosława Kostycewicza w Bielsku Podlaskim. Sam obiekt był bardzo wdzięczny, gdyż na przestrzeni lat doglądała sali jedna osoba. Nawet po latach wyraźna była dbałość o jakość montażu oraz użycie najlepszych materiałów. Niewątpliwie zaowocowało to doskonałym stanem sali. Wymagała ona jedynie ponownego szlifu i odpowiedniego zabezpieczenia.

Prace rozpoczęliśmy od cyklinowania. Szlif kolejnymi granulacjami 36,60 i 100 odsłonił dużą, dębową klepkę w doskonałym stanie. Stabilność parkietu wskazywała również na doskonały stan legarowania. Zgodnie ze sztuką położyliśmy podkład oraz pierwszą warstwę lakieru nawierzchniowego. Poproszono nas o wymalowanie loga szkoły – co oczywiście zrobiliśmy. Nie bylibyśmy jednak sobą, gdyby nie padła propozycja zmiany kolorystyki całej sali. Po długich rozmowach ustaliliśmy wersję kolorystyczną satysfakcjonującą inwestora.

Sala po pierwszych warstwach lakieru została dokładnie wypolerowana. Pola malowane były techniką mieszaną – zastosowany biały kolor, wypełniający pola piłki ręcznej to farba Novol P69. Tą samą farbą pomalowaliśmy okręgi flagi olimpijskiej. Farba czerwona, wypełniająca pola koszykówki, to produkt firmy Arbotec – oraz reszta farb do linii. Po nałożeniu farb, całość została pokryta lakierem Arbotec Elevate w aspekcie matowym. Stosowana przez nas technika nakładania lakierów (lakierujemy specjalnymi aplikatorami) gwarantuje czystość oraz równą grubość warstwy na całej powierzchni.

Niewątpliwą zaletą używania lakierów dedykowanych do sal sportowych, jest późniejsza łatwość utrzymania, oraz brak problemów z przyczepnością – tak częstych w szkołach, a niebezpiecznych dla naszych pociech. Późniejsze stosowanie odpowiednich środków do mycia, pozwala na bezpieczne użytkowanie obiektu przez wiele lat. Ze względu na coraz większe zainteresowanie tematem przyczepności(a głównie kłopotów z nią), postaramy się by w dziale porady pojawił się artykuł poruszający ten temat.

Rezultat naszych prac widać na załączonych zdjęciach. Mam nadzieję że sala się Państwu podoba tak bardzo jak nam. Serdecznie zapraszamy na darmowe przeglądy sal sportowych.

Pozdrawiamy, cyklinowanie.pl

Masz pytanie?
Skontatuj się z nami

Nasza oferta

Cyklinowanie oraz odnawianie schodów - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Cyklinowanie oraz odnawianie schodów

Profesjonalne badania wilgotności parkietu i podłoża  metodą CM - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Profesjonalne badania wilgotności parkietu i podłoża metodą CM

Lakierowanie, barwienie i olejowanie parkietu, montaż listew z drewna litego oraz MDF - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Lakierowanie, barwienie i olejowanie parkietu, montaż listew z drewna litego oraz MDF

Polerowanie i szlifowanie nietypowych powierzchni drewnianych - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Polerowanie i szlifowanie nietypowych powierzchni drewnianych

Renowację podłóg mocno zużytych - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Renowację podłóg mocno zużytych

Profesjonalne uzupełnianie ubytków w parkiecie - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Profesjonalne uzupełnianie ubytków w parkiecie

Cyklinowanie i układanie podłóg z drewna krajowego oraz egzotycznego - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Cyklinowanie i układanie podłóg z drewna krajowego oraz egzotycznego

Witamy w naszej firmie

Cyklinowanie parkietów

Nasza firma zajmuje się renowacją i cyklinowaniem podłóg od 2000 r. Nadajemy parkietom dawny blask świetności i zabezpieczamy go na długie lata. Dokładamy wszelkich starań, by podłogi były jak najlepszą wizytówką Państwa domów.

Deska podłogowa, krajowa mozaika, parkiet ułożony w jodełkę? A może wymagające odpowiedniego traktowania drewno egzotyczne? Świat podłóg drewnianych nie ma dla nas tajemnic, a zdobytą wiedzą chętnie dzielimy się z naszymi klientami.

Oferujemy kompleksowe podejście do renowacji i układania podłóg drewnianych. Cyklinujemy parkiety bezpyłowo przy użyciu maszyn znanych firm, takich jak Lagler, Bona czy Taski. Wypełniamy ubytki drewnem lub metodą szpachlowania.

Po wszystkich potrzebnych zabiegach wstępnych konserwujemy i zabezpieczamy podłogę. Lakierujemy i naturalnie impregnujemy parkiet olejami, zapewniając mu blask na długi czas, a w przypadku wyblaknięcia lub chęci zmiany koloru – bejcujemy lub woskujemy kolorową parafiną. Oferujemy również wykończenia, montując listwy i cokoły przypodłogowe. Wykonujemy przekładania i wymiany całych parkietów oraz ich części. Zapraszamy do naszej galerii renowacji podłóg . Znajdą tam Państwo przykłady naszych realizacji. Podejmujemy się również nietypowych prac z zakresu renowacji powierzchni drewnianych, czy parkietów.

Oferując Państwu cyklinowanie parkietu, nie możemy sobie pozwolić, aby nie być na bieżąco z nowinkami technicznymi i materiałowymi w naszej branży. Nieustannie poszerzamy swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach, których głównymi organizatorami są najlepsze firmy produkujące podłogi drewniane. Codziennie pracujemy z drewnem krajowym oraz egzotycznym.

Pielęgnujemy podłogi wszystkich rodzajów. Nie zapominamy również o ekologii. Do wykończenia oraz ścierania wykorzystujemy głównie materiały ekologiczne takich firm, jak np.: Arboritec, Pallmann, Bona, Deva, Slc KeraKoll, Sia, Hartzlack, Norton, Berger Seidle.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu możemy doradzić klientowi rozwiązania na każdą kieszeń. Istnieje możliwość wynegocjowania atrakcyjnych rabatów na określony asortyment. Działalność naszej firmy odbywa się na terenie województwa podlaskiego (Białystok i okolice) oraz mazowieckiego (Warszawa i jej okolice). W skład naszej ekipy wchodzą doświadczeni rzemieślnicy – parkieciarze oraz cykliniarze, zarówno w stopniach czeladników, jak i mistrzów.

Zalety drewnianych podłóg

Drewniany parkiet to świetny wybór, zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych.

Zadbana podłoga wykończona tym materiałem może nam służyć z powodzeniem przez wiele lat. Dobrze dobrany kolor drewna pięknie rozświetli dom, co jest niezwykle ważne w naszej szerokości geograficznej.

Co więcej, dzięki swoim umiejętnościom izolowania ciepła, drewno pozwala nam na efektywniejsze ogrzewanie wnętrz.

Jak więc zadbać o drewnianą podłogę, by po latach użytkowania odznaczała się takimi samymi właściwościami?

Nasz poradnik

Masz pytanie?
Skontatuj się z nami