Profesjonalne cyklinowanie parkietu

Renowacja Sali 1180m CSW Wilanów wraz z malowaniem linii.

Przedstawioną inwestycją jest boisko kompleksu Centrum Sportu Wilanów – 1180 m kw. Klasyczny parkiet codziennie znosi kilkanaście godzin obciążenia przez użytkowników od naszych małych domorosłych sportowców, po gwiazdy pokroju Marcina Gortata. Oczekiwania są więc niemałe.

Czy to powierzchniowo, czy punktowo elastyczne podłogi sportowe spełniają szereg funkcji. Właściwe normy poślizgu gwarantują nam bezpieczeństwo. Elastyczna budowa na tzw. „ruszcie” chroni nasze stawy i amortyzuje ewentualne upadki. Odpowiednie odbicie światła nie utrudnia oglądania zawodów sportowych. Oraz oczywiście odpowiednia do warunków wytrzymałość, gwarantująca bezproblemową eksploatację.

Renowację zaczynamy klasycznie, od książkowych przejazdów cykliniarką różnymi granulacjami papierów ściernych. Prace na długim przewodzie wymagają odpowiedniego jego przekroju, aby uniknąć nadmiernego spadku napięcia, oraz orientacji w terenie – dość łatwo popełnić błędy i szlifować obok planowanego miejsca, szczególnie jadąc maszyną do tyłu. Amerykanie rozwiązali problem cyklinowania dużych powierzchni poprzez produkcję maszyn z napędem własnym tzw „ryder”, które w różnych konfiguracjach potrafią z pracować dwoma do czterech cykliniarek na raz. Jednak w naszym kraju zakup tego typu maszyn ekonomicznie stoi pod znakiem zapytania, gdyż sporo sal to małe obiekty gminne o powierzchni ok 300m kw.

Podłogi sportowej nie szpachlujemy, gdyż jej mocna praca uniemożliwia utrzymanie się szpachli – uzupełniliśmy jedynie większe ubytki. Duże szczeliny utrudniają odrobinę lakierowanie – trzeba dbać o wilgotność drewna, gdyż w pierwszych warstwach ma styczność z lakierem nie tylko od góry, ale również od strony ubytków. My zastosowaliśmy lakiery Arboritec Elite w odmianie matowej. Po nałożeniu podkładu i pierwszej warstwy międzyszlif klasycznymi maszynami talerzowymi, aby podłogę przygotować do malowani linii.

Linie to osobny temat, szczególnie na tak dużej inwestycji. Cztery boiska do kosza, cztery siatkówki oraz piłka ręczna. Wyklejanie najlepiej zacząć od boisk głównych – dominujących, co ułatwia potem pracę oraz odrywanie taśm. Proste linie trasujemy korzystając ze sznurka, natomiast równej grubości linie zapewnia odpowiednia maszyna do wyklejania. Półkola wykonujemy wykorzystując różnej długości sztyce – pozwalają na szybkie malowanie półkoli o średnicy od 1.3 do 9 m . Ponad 1200m bieżących linii wymaga pewności co do jakości materiału. Korzystaliśmy z dwuskładnikowych farb firmy Blanchon, które oprócz bardzo wysokiej adhezji i wydajności oferują cechę najważniejszą – dzięki konsystencji żelu nie podciekają.

Przy tak dużej ilości linii warto czasem cofnąć się na trybuny i z perspektywy widza zerknąć na całość. Pozwala to uniknąć błędów, oszczędza dodatkową pracę oraz mamy chwilę na odpoczynek☺.

Na linie kładziemy dwie warstwy lakieru nawierzchniowego aplikatorem. Aplikator pozwala na szybkie nałożenie lakieru bez smug. Ze względu na jego specyficzną pracę polecam sprawdzanie nałożonej gramatury na metr kw wg zużycia lakieru – nie możemy dopuścić do zbyt małej ilości lakieru chroniącej powierzchnię.

Jak będą wyglądały podłogi sportowe w przyszłości? Czy będzie miejsce na drewno przy zalewie wykładzin PVC? Osobiście uważam że przyszłością są systemowe podłogi drewniane warstwowe – pomimo małej ilości warstwy ściernej , dzięki jej mniejszej pracy umożliwiają wielokrotne renowacje poprzez cyklinowanie. Brak szczelin pozwala na dokładniejsze lakierowanie i lepsze ich zabezpieczenie. Paradoksalnie nadają się również do łatwiejszej naprawy – uszkodzone cienkie klepki obłogu usuwamy frezarką, wklejając na ich miejsce nowe. Dzięki temu nie uszkadzamy pióro-wpustu, nie naruszamy konstrukcji całej podłogi.

Czy renowacja sal sportowych należy do popisowych prac parkieciarskich? Ciężko powiedzieć. W końcu jest to podłoga typowo użytkowa. Cyklinowanie, lakierowanie – a wszystko odbywające się na dużych powierzchniach – jest tylko zwielokrotnieniem codziennej soli życia parkieciarza. Czy aby jednak na pewno? Osobiście uważam, że skala jednak robi różnicę, oraz wymaga odrobinę innego podejścia, maszyn i chociażby … podstaw geometrii.

Masz pytanie?
Skontatuj się z nami

Nasza oferta

Cyklinowanie oraz odnawianie schodów - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Cyklinowanie oraz odnawianie schodów

Profesjonalne badania wilgotności parkietu i podłoża  metodą CM - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Profesjonalne badania wilgotności parkietu i podłoża metodą CM

Lakierowanie, barwienie i olejowanie parkietu, montaż listew z drewna litego oraz MDF - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Lakierowanie, barwienie i olejowanie parkietu, montaż listew z drewna litego oraz MDF

Polerowanie i szlifowanie nietypowych powierzchni drewnianych - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Polerowanie i szlifowanie nietypowych powierzchni drewnianych

Renowację podłóg mocno zużytych - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Renowację podłóg mocno zużytych

Profesjonalne uzupełnianie ubytków w parkiecie - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Profesjonalne uzupełnianie ubytków w parkiecie

Cyklinowanie i układanie podłóg z drewna krajowego oraz egzotycznego - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Cyklinowanie i układanie podłóg z drewna krajowego oraz egzotycznego

Witamy w naszej firmie

Cyklinowanie parkietów

Nasza firma zajmuje się renowacją i cyklinowaniem podłóg od 2000 r. Nadajemy parkietom dawny blask świetności i zabezpieczamy go na długie lata. Dokładamy wszelkich starań, by podłogi były jak najlepszą wizytówką Państwa domów.

Deska podłogowa, krajowa mozaika, parkiet ułożony w jodełkę? A może wymagające odpowiedniego traktowania drewno egzotyczne? Świat podłóg drewnianych nie ma dla nas tajemnic, a zdobytą wiedzą chętnie dzielimy się z naszymi klientami.

Oferujemy kompleksowe podejście do renowacji i układania podłóg drewnianych. Cyklinujemy parkiety bezpyłowo przy użyciu maszyn znanych firm, takich jak Lagler, Bona czy Taski. Wypełniamy ubytki drewnem lub metodą szpachlowania.

Po wszystkich potrzebnych zabiegach wstępnych konserwujemy i zabezpieczamy podłogę. Lakierujemy i naturalnie impregnujemy parkiet olejami, zapewniając mu blask na długi czas, a w przypadku wyblaknięcia lub chęci zmiany koloru – bejcujemy lub woskujemy kolorową parafiną. Oferujemy również wykończenia, montując listwy i cokoły przypodłogowe. Wykonujemy przekładania i wymiany całych parkietów oraz ich części. Zapraszamy do naszej galerii renowacji podłóg . Znajdą tam Państwo przykłady naszych realizacji. Podejmujemy się również nietypowych prac z zakresu renowacji powierzchni drewnianych, czy parkietów.

Oferując Państwu cyklinowanie parkietu, nie możemy sobie pozwolić, aby nie być na bieżąco z nowinkami technicznymi i materiałowymi w naszej branży. Nieustannie poszerzamy swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach, których głównymi organizatorami są najlepsze firmy produkujące podłogi drewniane. Codziennie pracujemy z drewnem krajowym oraz egzotycznym.

Pielęgnujemy podłogi wszystkich rodzajów. Nie zapominamy również o ekologii. Do wykończenia oraz ścierania wykorzystujemy głównie materiały ekologiczne takich firm, jak np.: Arboritec, Pallmann, Bona, Deva, Slc KeraKoll, Sia, Hartzlack, Norton, Berger Seidle.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu możemy doradzić klientowi rozwiązania na każdą kieszeń. Istnieje możliwość wynegocjowania atrakcyjnych rabatów na określony asortyment. Działalność naszej firmy odbywa się na terenie województwa podlaskiego (Białystok i okolice) oraz mazowieckiego (Warszawa i jej okolice). W skład naszej ekipy wchodzą doświadczeni rzemieślnicy – parkieciarze oraz cykliniarze, zarówno w stopniach czeladników, jak i mistrzów.

Zalety drewnianych podłóg

Drewniany parkiet to świetny wybór, zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych.

Zadbana podłoga wykończona tym materiałem może nam służyć z powodzeniem przez wiele lat. Dobrze dobrany kolor drewna pięknie rozświetli dom, co jest niezwykle ważne w naszej szerokości geograficznej.

Co więcej, dzięki swoim umiejętnościom izolowania ciepła, drewno pozwala nam na efektywniejsze ogrzewanie wnętrz.

Jak więc zadbać o drewnianą podłogę, by po latach użytkowania odznaczała się takimi samymi właściwościami?

Nasz poradnik

Masz pytanie?
Skontatuj się z nami