Profesjonalne cyklinowanie parkietu

Rodzaje parkietu

Rodzaje pielęgnowanych podłóg

Bardzo często spotykamy się z pytaniem: jaką podłogę drewnianą wybrać?

Nic w tym dziwnego, wybór drzewa i jego dostępność na rynku potrafi przyprawić o zawrót głowy. Co więcej, każda opcja posiada jedyne w swoim rodzaju wartości użytkowe, które wyróżniają ją na tle innych.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania co do możliwości wyboru podłogi drewnianej to skontaktuj się z nami.

Poniżej przygotowaliśmy dla Państwa listę najpopularniejszych gatunków z ich krótką charakteryzacją i zastosowaniem.


Dąb

Ze względu na swoje występowanie w naszym kraju, dąb jest jednym z najpopularniejszych polskich parkietów drewnianych. Należy do grona bardzo twardych i wytrzymałych, przez co nadaje się na podłogi w miejscach, gdzie panuje ruch o dużym natężeniu: w salonach, przedpokojach czy nawet kuchni. Z natury posiada jasną, słoneczną barwę. Istnieje również ciemniejsza odmiana – dąb wędzony. Ciemnego odcienia nabiera podczas procesu obróbki chemicznej. Można go cyklinować tak samo, jak zwykły dąb.

Dąb

Dąb - Rodzaje pielęgnowanych podłóg, rodzaje parkietów - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Jesion

Jesion - Rodzaje pielęgnowanych podłóg, rodzaje parkietów - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Jesion

Jesion to szlachetny gatunek drzewa. Jest bardzo twardy i ciężki, a jednocześnie dość elastyczny, przez co idealnie sprawdza się jako parkiet. Szeroka rozpiętość barw jesionu pięknie prezentuje się na posadzce, a rozbudowana gra słojów dopełnia całość kompozycji. Świetna alternatywa dla dębu ze względu na swoją cenę – jest znacznie tańszy i nie odbiegając właściwościami technicznymi.

Sosna

Sosnę na tle konkurencji wyróżnia piękna, naturalna barwa oraz stosunkowo niska cena. Niestety, drzewo to jest dosyć miękkie, więc nie nadaje się do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu. Trzeba również uważać w procesie kładzenia – zrobić to umiejętnie, inaczej podłoga może zacząć skrzypieć. Jednak po odpowiednim zabezpieczeniu i dobrym montażu, sosnowe wykończenie jest nam w stanie służyć długie lata m.in. w sypialniach i poddaszach, oferując swój piękny wygląd i charakterystyczny zapach.

Sosna

Sosna - Rodzaje pielęgnowanych podłóg, rodzaje parkietów - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Merbau

Merbau - Rodzaje pielęgnowanych podłóg, rodzaje parkietów - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Merbau

Drewno merbau to przede wszystkim oryginalność. Przeplatają się tu kolory przywodzące na myśl królewskie dwory: bursztyn i czerwień wina miesza się z drobnymi, wykonanymi przez naturę złoceniami. Jego wartości techniczne przewyższają nasz rodzimy dąb – egzotyk jest znacznie twardszy, a do tego odporny na pęknięcia z przesychania. Nie daje się również wilgoci, grzybom i owadom. Łączy w ten sposób nietuzinkowy wygląd z niezwykłą funkcjonalnością.

Badi (Bilinga)

Badi znane jest też pod nazwami takimi jak Bilinga czy Opepe. Szczególnie lubiane za swoją słoneczną kolorystykę. Mieni się barwami od złotego do pomarańczowego. Zawiła i pofalowana faktura dobrze znosi środki podkreślające rys drewna. Drewno to jest twarde, lecz umiarkowanie trudne w obróbce, cyklinowaniu i pracach parkieciarkach. Wyjątkowo odporne na warunki zewnętrzne. Stosowane w produkcji parkietów, desek tarasowych i forniru oraz w stolarce zewnętrznej.

Badi (Bilinga)

Badi (Bilinga) - Rodzaje pielęgnowanych podłóg, rodzaje parkietów - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Masz pytanie?
Skontatuj się z nami

Nasza oferta

Cyklinowanie oraz odnawianie schodów - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Cyklinowanie oraz odnawianie schodów

Profesjonalne badania wilgotności parkietu i podłoża  metodą CM - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Profesjonalne badania wilgotności parkietu i podłoża metodą CM

Lakierowanie, barwienie i olejowanie parkietu, montaż listew z drewna litego oraz MDF - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Lakierowanie, barwienie i olejowanie parkietu, montaż listew z drewna litego oraz MDF

Polerowanie i szlifowanie nietypowych powierzchni drewnianych - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Polerowanie i szlifowanie nietypowych powierzchni drewnianych

Renowację podłóg mocno zużytych - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Renowację podłóg mocno zużytych

Profesjonalne uzupełnianie ubytków w parkiecie - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Profesjonalne uzupełnianie ubytków w parkiecie

Cyklinowanie i układanie podłóg z drewna krajowego oraz egzotycznego - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Cyklinowanie i układanie podłóg z drewna krajowego oraz egzotycznego

Witamy w naszej firmie

Cyklinowanie parkietów

Nasza firma zajmuje się renowacją i cyklinowaniem podłóg od 2000 r. Nadajemy parkietom dawny blask świetności i zabezpieczamy go na długie lata. Dokładamy wszelkich starań, by podłogi były jak najlepszą wizytówką Państwa domów.

Deska podłogowa, krajowa mozaika, parkiet ułożony w jodełkę? A może wymagające odpowiedniego traktowania drewno egzotyczne? Świat podłóg drewnianych nie ma dla nas tajemnic, a zdobytą wiedzą chętnie dzielimy się z naszymi klientami.

Oferujemy kompleksowe podejście do renowacji i układania podłóg drewnianych. Cyklinujemy parkiety bezpyłowo przy użyciu maszyn znanych firm, takich jak Lagler, Bona czy Taski. Wypełniamy ubytki drewnem lub metodą szpachlowania.

Po wszystkich potrzebnych zabiegach wstępnych konserwujemy i zabezpieczamy podłogę. Lakierujemy i naturalnie impregnujemy parkiet olejami, zapewniając mu blask na długi czas, a w przypadku wyblaknięcia lub chęci zmiany koloru – bejcujemy lub woskujemy kolorową parafiną. Oferujemy również wykończenia, montując listwy i cokoły przypodłogowe. Wykonujemy przekładania i wymiany całych parkietów oraz ich części. Zapraszamy do naszej galerii renowacji podłóg . Znajdą tam Państwo przykłady naszych realizacji. Podejmujemy się również nietypowych prac z zakresu renowacji powierzchni drewnianych, czy parkietów.

Oferując Państwu cyklinowanie parkietu, nie możemy sobie pozwolić, aby nie być na bieżąco z nowinkami technicznymi i materiałowymi w naszej branży. Nieustannie poszerzamy swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach, których głównymi organizatorami są najlepsze firmy produkujące podłogi drewniane. Codziennie pracujemy z drewnem krajowym oraz egzotycznym.

Pielęgnujemy podłogi wszystkich rodzajów. Nie zapominamy również o ekologii. Do wykończenia oraz ścierania wykorzystujemy głównie materiały ekologiczne takich firm, jak np.: Arboritec, Pallmann, Bona, Deva, Slc KeraKoll, Sia, Hartzlack, Norton, Berger Seidle.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu możemy doradzić klientowi rozwiązania na każdą kieszeń. Istnieje możliwość wynegocjowania atrakcyjnych rabatów na określony asortyment. Działalność naszej firmy odbywa się na terenie województwa podlaskiego (Białystok i okolice) oraz mazowieckiego (Warszawa i jej okolice). W skład naszej ekipy wchodzą doświadczeni rzemieślnicy – parkieciarze oraz cykliniarze, zarówno w stopniach czeladników, jak i mistrzów.

Zalety drewnianych podłóg

Drewniany parkiet to świetny wybór, zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych.

Zadbana podłoga wykończona tym materiałem może nam służyć z powodzeniem przez wiele lat. Dobrze dobrany kolor drewna pięknie rozświetli dom, co jest niezwykle ważne w naszej szerokości geograficznej.

Co więcej, dzięki swoim umiejętnościom izolowania ciepła, drewno pozwala nam na efektywniejsze ogrzewanie wnętrz.

Jak więc zadbać o drewnianą podłogę, by po latach użytkowania odznaczała się takimi samymi właściwościami?

Nasz poradnik

Masz pytanie?
Skontatuj się z nami