Profesjonalne cyklinowanie parkietu

Cyklinowanie ponad 100 letniej deski w Białymstoku.

Praca, którą po oględzinach, zdążyliśmy już spisać na straty☺ A okres pomiędzy wizją lokalną a wykonaniem trwał prawie rok. Lecz mało prac tak mi zapada w pamięć jak stare deski – w pewien sposób wykonując ich renowację, odkrywamy kawał historii w XIX wiecznym budynku. Więc cierpliwie czekaliśmy. Aż w końcu jest – mamy okienko, w którym sala nie będzie użytkowana. Więc nie zwlekając, zawieźliśmy maszyny na miejsce.

Ale jak to na ciekawych pracach, nic nie szło łatwo. Przyszły pierwsze rozczarowania – farba tak szczelnie kryła deskę, że usunięcie jej cykliniarką zajęło dwa razy więcej czasu niż przewidywaliśmy. Oczywiście za powolnym tempem prac szło wysokie zużycie materiałów ściernych. Lecz krok po kroku ukazywał się nam piękny, wiekowy materiał – jakość aktualnie nie do kupienia. Deska szeroka, równa, oraz wyjątkowo żywiczna i twarda. Szczęśliwie w desce nie znaleźliśmy żadnych dziur po kornikach, co się niestety często zdarza. Brud zgromadzony w szczelinach usunęliśmy zagłębiarką, wyrównując również ich przebieg. Szczelin inwestor postanowił nie uzupełniać aktualnie, choć nie wyklucza „okrętowego” w stylu wypełnienia czarnym elastomerem typu Sika.

Po cyklinowaniu i polerowaniu uzgodniliśmy wspólnie, by deska wyglądała jak najnaturalniej – a więc położyliśmy lakier w odmianie matowej. Mat o niskim odbiciu światła daje wrażenie obcowania z surowym drewnem, pomimo wysokiej wytrzymałości mechanicznej. A na deskę położyliśmy podkład i aż 3 warstwy lakieru Domalux Professional – wodnego dwuskładnikowego poliuretanu. Lakier ten stosowaliśmy już na salach sportowych i posiadamy na niego rekomendacje – a więc jego własności ochronnych podczas długiego użytkowania jesteśmy pewni. Po policzeniu na koniec wszelkich kosztów, tzn. materiałów ściernych, drobnych awarii oraz czasu, okazało się że niestety na w/w pracy nie zarobimy zbyt dużo. Ale takie ryzyko zawodowe trzeba zawsze brać pod uwagę. Wielu rzeczy niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć na początku. Niech nagrodą będzie piękna podłoga, w 100% użytkowa, i ciesząca swym wyglądem na kolejne lata.

Serdecznie pozdrawiamy sympatycznego inwestora, cyklinowanie.pl.

Masz pytanie?
Skontatuj się z nami

Nasza oferta

Cyklinowanie oraz odnawianie schodów - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Cyklinowanie oraz odnawianie schodów

Profesjonalne badania wilgotności parkietu i podłoża  metodą CM - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Profesjonalne badania wilgotności parkietu i podłoża metodą CM

Lakierowanie, barwienie i olejowanie parkietu, montaż listew z drewna litego oraz MDF - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Lakierowanie, barwienie i olejowanie parkietu, montaż listew z drewna litego oraz MDF

Polerowanie i szlifowanie nietypowych powierzchni drewnianych - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Polerowanie i szlifowanie nietypowych powierzchni drewnianych

Renowację podłóg mocno zużytych - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Renowację podłóg mocno zużytych

Profesjonalne uzupełnianie ubytków w parkiecie - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Profesjonalne uzupełnianie ubytków w parkiecie

Cyklinowanie i układanie podłóg z drewna krajowego oraz egzotycznego - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Cyklinowanie i układanie podłóg z drewna krajowego oraz egzotycznego

Witamy w naszej firmie

Cyklinowanie parkietów

Nasza firma zajmuje się renowacją i cyklinowaniem podłóg od 2000 r. Nadajemy parkietom dawny blask świetności i zabezpieczamy go na długie lata. Dokładamy wszelkich starań, by podłogi były jak najlepszą wizytówką Państwa domów.

Deska podłogowa, krajowa mozaika, parkiet ułożony w jodełkę? A może wymagające odpowiedniego traktowania drewno egzotyczne? Świat podłóg drewnianych nie ma dla nas tajemnic, a zdobytą wiedzą chętnie dzielimy się z naszymi klientami.

Oferujemy kompleksowe podejście do renowacji i układania podłóg drewnianych. Cyklinujemy parkiety bezpyłowo przy użyciu maszyn znanych firm, takich jak Lagler, Bona czy Taski. Wypełniamy ubytki drewnem lub metodą szpachlowania.

Po wszystkich potrzebnych zabiegach wstępnych konserwujemy i zabezpieczamy podłogę. Lakierujemy i naturalnie impregnujemy parkiet olejami, zapewniając mu blask na długi czas, a w przypadku wyblaknięcia lub chęci zmiany koloru – bejcujemy lub woskujemy kolorową parafiną. Oferujemy również wykończenia, montując listwy i cokoły przypodłogowe. Wykonujemy przekładania i wymiany całych parkietów oraz ich części. Zapraszamy do naszej galerii renowacji podłóg . Znajdą tam Państwo przykłady naszych realizacji. Podejmujemy się również nietypowych prac z zakresu renowacji powierzchni drewnianych, czy parkietów.

Oferując Państwu cyklinowanie parkietu, nie możemy sobie pozwolić, aby nie być na bieżąco z nowinkami technicznymi i materiałowymi w naszej branży. Nieustannie poszerzamy swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach, których głównymi organizatorami są najlepsze firmy produkujące podłogi drewniane. Codziennie pracujemy z drewnem krajowym oraz egzotycznym.

Pielęgnujemy podłogi wszystkich rodzajów. Nie zapominamy również o ekologii. Do wykończenia oraz ścierania wykorzystujemy głównie materiały ekologiczne takich firm, jak np.: Arboritec, Pallmann, Bona, Deva, Slc KeraKoll, Sia, Hartzlack, Norton, Berger Seidle.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu możemy doradzić klientowi rozwiązania na każdą kieszeń. Istnieje możliwość wynegocjowania atrakcyjnych rabatów na określony asortyment. Działalność naszej firmy odbywa się na terenie województwa podlaskiego (Białystok i okolice) oraz mazowieckiego (Warszawa i jej okolice). W skład naszej ekipy wchodzą doświadczeni rzemieślnicy – parkieciarze oraz cykliniarze, zarówno w stopniach czeladników, jak i mistrzów.

Zalety drewnianych podłóg

Drewniany parkiet to świetny wybór, zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych.

Zadbana podłoga wykończona tym materiałem może nam służyć z powodzeniem przez wiele lat. Dobrze dobrany kolor drewna pięknie rozświetli dom, co jest niezwykle ważne w naszej szerokości geograficznej.

Co więcej, dzięki swoim umiejętnościom izolowania ciepła, drewno pozwala nam na efektywniejsze ogrzewanie wnętrz.

Jak więc zadbać o drewnianą podłogę, by po latach użytkowania odznaczała się takimi samymi właściwościami?

Nasz poradnik

Masz pytanie?
Skontatuj się z nami