Profesjonalne cyklinowanie parkietu

Olejowanie parkietu dębowego – film.

Olejowanie parkietu dębowego – film - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Witamy. Wiele ostatnio mówi się o podłogach olejowanych, ich niewątpliwych zaletach, ale też problemach z ich utrzymaniem. Teorię możecie przeczytać tutaj. A jak to wygląda w praktyce? Dzięki uprzejmości naszego kolegi mogliśmy odrobinę poznęcać się nad jego parkietem – a że wybrał jako ostateczną wersję olejowanie z dodatkowym zabezpieczeniem, nakręciliśmy przy okazji krótki film. Na pewno pomoże on Państwu w decyzji i oszczędzi czasu przy aranżacji wnętrza.

Podstawą do wykonania prac była klasyczna jodełka dębowa, produkt rodzimy i znany z naszych mieszkań. Stan – mierny, lecz dobrze rokując. Cyklinowanie i przygotowanie pod olej zamieściliśmy w innym filmie, który możecie obejrzeć tutaj – cyklinowanie parkietu.

Olejowanie parkietu dębowego – film - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Naturalny olej jest niewątpliwie dobrym kolegą dębu. Mało krajowych gatunków tak pod nim wygląda. My użyliśmy dwuskładnikowego oleju Arboritec, natomiast efekt będzie tożsamy z olejami naturalnymi innych producentów. Oleje barwione pokażemy w kolejnych realizacjach, niestety nie są już tak wdzięczne i proste w utrzymaniu. Preparat nanosimy dużą maszyną tarczową, w czym pomaga odpowiedni dobór padów. Czerwony, oprócz właściwego rozprowadzania rozgrzewa impregnat – dzięki temu chętniej wchodzi on w drewno. Natomiast biały ułatwia usunięcie jego nadmiaru i stworzenie jednolitej powłoki. Po naniesieniu odczekujemy wymagany przez producenta czas i cieszymy się kontaktem z naturalną podłogą … lub tez przystępujemy do kolejnych prac.

Olejowanie parkietu dębowego – film - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Na koniec pokazujemy lakierowanie podłogi olejowanej. Nie każdemu przypadnie do gustu, gdyż tracimy bezpośredni kontakt z drewnem, co nie będzie pasować pewnie wielbicielom natury. Jest jednak niewątpliwie wygodne, i pozwala nie interesować się okresowymi renowacjami podłóg olejowanych, o których niedługo również Wam opowiemy.

Serdecznie pozdrawiamy, cyklinowanie.pl

Masz pytanie?
Skontatuj się z nami

Nasza oferta

Cyklinowanie oraz odnawianie schodów - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Cyklinowanie oraz odnawianie schodów

Profesjonalne badania wilgotności parkietu i podłoża  metodą CM - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Profesjonalne badania wilgotności parkietu i podłoża metodą CM

Lakierowanie, barwienie i olejowanie parkietu, montaż listew z drewna litego oraz MDF - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Lakierowanie, barwienie i olejowanie parkietu, montaż listew z drewna litego oraz MDF

Polerowanie i szlifowanie nietypowych powierzchni drewnianych - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Polerowanie i szlifowanie nietypowych powierzchni drewnianych

Renowację podłóg mocno zużytych - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Renowację podłóg mocno zużytych

Profesjonalne uzupełnianie ubytków w parkiecie - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Profesjonalne uzupełnianie ubytków w parkiecie

Cyklinowanie i układanie podłóg z drewna krajowego oraz egzotycznego - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Cyklinowanie i układanie podłóg z drewna krajowego oraz egzotycznego

Witamy w naszej firmie

Cyklinowanie parkietów

Nasza firma zajmuje się renowacją i cyklinowaniem podłóg od 2000 r. Nadajemy parkietom dawny blask świetności i zabezpieczamy go na długie lata. Dokładamy wszelkich starań, by podłogi były jak najlepszą wizytówką Państwa domów.

Deska podłogowa, krajowa mozaika, parkiet ułożony w jodełkę? A może wymagające odpowiedniego traktowania drewno egzotyczne? Świat podłóg drewnianych nie ma dla nas tajemnic, a zdobytą wiedzą chętnie dzielimy się z naszymi klientami.

Oferujemy kompleksowe podejście do renowacji i układania podłóg drewnianych. Cyklinujemy parkiety bezpyłowo przy użyciu maszyn znanych firm, takich jak Lagler, Bona czy Taski. Wypełniamy ubytki drewnem lub metodą szpachlowania.

Po wszystkich potrzebnych zabiegach wstępnych konserwujemy i zabezpieczamy podłogę. Lakierujemy i naturalnie impregnujemy parkiet olejami, zapewniając mu blask na długi czas, a w przypadku wyblaknięcia lub chęci zmiany koloru – bejcujemy lub woskujemy kolorową parafiną. Oferujemy również wykończenia, montując listwy i cokoły przypodłogowe. Wykonujemy przekładania i wymiany całych parkietów oraz ich części. Zapraszamy do naszej galerii renowacji podłóg . Znajdą tam Państwo przykłady naszych realizacji. Podejmujemy się również nietypowych prac z zakresu renowacji powierzchni drewnianych, czy parkietów.

Oferując Państwu cyklinowanie parkietu, nie możemy sobie pozwolić, aby nie być na bieżąco z nowinkami technicznymi i materiałowymi w naszej branży. Nieustannie poszerzamy swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach, których głównymi organizatorami są najlepsze firmy produkujące podłogi drewniane. Codziennie pracujemy z drewnem krajowym oraz egzotycznym.

Pielęgnujemy podłogi wszystkich rodzajów. Nie zapominamy również o ekologii. Do wykończenia oraz ścierania wykorzystujemy głównie materiały ekologiczne takich firm, jak np.: Arboritec, Pallmann, Bona, Deva, Slc KeraKoll, Sia, Hartzlack, Norton, Berger Seidle.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu możemy doradzić klientowi rozwiązania na każdą kieszeń. Istnieje możliwość wynegocjowania atrakcyjnych rabatów na określony asortyment. Działalność naszej firmy odbywa się na terenie województwa podlaskiego (Białystok i okolice) oraz mazowieckiego (Warszawa i jej okolice). W skład naszej ekipy wchodzą doświadczeni rzemieślnicy – parkieciarze oraz cykliniarze, zarówno w stopniach czeladników, jak i mistrzów.

Zalety drewnianych podłóg

Drewniany parkiet to świetny wybór, zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych.

Zadbana podłoga wykończona tym materiałem może nam służyć z powodzeniem przez wiele lat. Dobrze dobrany kolor drewna pięknie rozświetli dom, co jest niezwykle ważne w naszej szerokości geograficznej.

Co więcej, dzięki swoim umiejętnościom izolowania ciepła, drewno pozwala nam na efektywniejsze ogrzewanie wnętrz.

Jak więc zadbać o drewnianą podłogę, by po latach użytkowania odznaczała się takimi samymi właściwościami?

Nasz poradnik

Masz pytanie?
Skontatuj się z nami